Klub Proza: Artur Szlosarek, Marek Kusiba i Urszula Glensk oraz koncerty i seanse filmowe

Klub Proza: Artur Szlosarek, Marek Kusiba i Urszula Glensk oraz koncerty i seanse filmowe

Przegląd

W najbliższych dniach w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2) odbędą się dwa literackie wieczory. Przed nami spotkanie z Arturem Szlosarkiem oraz z Urszulą Glensk i Markiem Kusibą. Dodatkowo od 22 maja Proza będzie gościć Międzynarodowy Festiwal Kryminału.

W środę 16 maja gościem wieczoru w Klubie Proza będzie Artur Szlosarek, jeden z najciekawszych współczesnych poetów polskich, laureat m.in. Nagrody Kościelskich. Rozmowa wokół jego najnowszego tomiku „Późne echa” rozpocznie się o 19:00, a poprowadzi ją dr hab. Adam Poprawa. Wstęp wolny.

Dzień później, w czwartek 17 maja o 19:00, w ramach cyklu spotkań „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze,” odbędzie się spotkanie z krytyk literacką i profesor Uniwersytetu Wrocławskiego – Urszulą Glensk, oraz Markiem Kusibą, emigracyjnym pisarzem i publicystą. Pretekstem do rozmowy będzie premiera książki Kusiby „Ryszard Kapuściński z daleka i z bliska” (Wydawnictwo Znak). Spotkanie poprowadzi Irek Grin – gospodarz cyklu, kurator literacki Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury. Wstęp wolny.

Piątkowy wieczór 18 maja to dobry czas na relaks przy muzyce. Na scenie Prozy o 20:00 odbędzie się koncert pamięci Jaremy Klicha. Wystąpią: Pełech & Horna Duo, Leszek Zaleski, Paulina Cynkar i Piotr Restecki. Bilety: 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu), dostępne na www.tbox24.pl.

Tradycyjnie w Prozie nie zabraknie również kina. W najbliższy weekend zostanie wyświetlony film animowany dla dzieci w ramach cyklu „Poranki rodzinne”, na który zapraszamy małych widzów w sobotę 12 maja o 11:00. Wstęp bezpłatny. Z kolei w niedzielę o 17:00 w ramach cyklu „Literatura na ekranie” będzie można obejrzeć kolejną dobrą ekranizację prozy. Wstęp wolny.

Warto pamiętać, że od 22 do 24 maja klub Proza będzie gościć Międzynarodowy Festiwal Kryminału, w ramach którego odbędą się m.in.: premiera książki „Żmijowisko” Wojciecha Chmielarza oraz spotkanie z autorem, które poprowadzi Jakub Ćwiek (22 maja, 18:00), spektakl „Tajemnica” – improwizowany kryminał (22 maja, 20:00), dyskusja „Kobieta i nauka. Przestępczość wobec kobiet migrantek” (23 maja, 17:00), wykład Przemysława Semczuka „Zbrodnia w archiwum – lepsza prawda czy fikcja? (24 maja, 16:00), wykład Marty Guzowskiej „Ziemniaki na Marsie, czyli skąd pisarz wie to, co wie” (24 maja, 17:30), przedpremierowe spotkanie wokół książki Marcina Wrońskiego „Gliny z innej gliny” (24 maja, 19:00) oraz dyskusja „Kobiety i policja” z udziałem podinspektor Agnieszki Świniarskiej i komisarz Anety Poli, którą poprowadzi Irek Grin (24 maja, 20:30). Na wszystkie festiwalowe wydarzenia wstęp wolny.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Klub Proza

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.