Zapraszamy do raju szpiegów i przemytników w Europie, która rozsypała się w puzzle

Przegląd

17 kwietnia trafi do księgarń brawurowa książka Dave’a Hutchinsona Europa jesienią, uznana za najlepszą powieść SF 2016 roku wg. British Science Fiction Association! Była też nominowana do Arthur C. Clark Award.

Pierwszorzędna SF z fabułą szpiegowską w stylu Johna le Carré. – Adrian Tchaikovsky

Zapraszamy do raju szpiegów i przemytników w Europie, która rozsypała się w puzzle.

 

Zjednoczona Europa należy już do przeszłości. W następstwie kryzysów gospodarczych i niszczycielskiej pandemii rozsypała się jak puzzle i wciąż się dzieli. Powstają coraz mniejsze państwa i quasi-państewka. Niepodległość ogłaszają nawet linie kolejowe, rezerwaty przyrody i statki wycieczkowe.

W tym raju szpiegów i przemytników swego miejsca na ziemi szuka Rudi, kucharz z krakowskiej restauracji. Zwerbowany przez tajemniczą organizację odbywa szkolenie wywiadowcze i wkrótce zostaje jej tajnym kurierem. Krąży po kontynencie, wymykając się jawnym oraz tajnym służbom, i z zadania na zadanie zaczyna sobie uświadamiać, że za spiskami i kontrspiskami, w których uczestniczy, za sporami, które toczą kraje Europy, mogą stać postaci z zupełnie innej rzeczywistości…

Cykl „Pęknięta Europa”:

Europa zimą
Europa o północy
Europa jesienią

 

DAVE HUTCHINSON urodził się 1960 r. w Sheffield. Studiował amerykanistykę na University of Nottingham. Przez 25 lat pracował jako dziennikarz. Autor czterech powieści i licznych zbiorów opowiadań.

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.