Premiera książki „Mój przyjaciel kot”

Przegląd

Piękna i wzruszająca historia dla wszystkich miłośników książek o uzdrawiającej relacji między człowiekiem i zwierzęciem


Michael King to bezdomny i samotny człowiek, który od wielu lat żyje na ulicach Portland. Pewnej deszczowej nocy znajduje zagubioną i ranną kotkę, którą postanawia przygarnąć. Michael wydaje ostatnie pieniądze na karmę i leki dla futrzaka, któremu nadaje imię Tabor.

Od tej chwili jego życie zaczyna zmieniać się na lepsze – wreszcie staje się zauważalny dla innych ludzi, którzy widząc ten nietypowy duet, chętniej dzielą się jedzeniem i pieniędzmi. Kiedy do Portland zbliża się zima, Michael postanawia zabrać Tabor w stronę ciepłej Kalifornii. Tak zaczyna się ich niesamowita podróż.

Na swojej drodze spotykają wiele życzliwych osób, ale także mnóstwo trudności do pokonania. W chwilach zwątpienia Tabor obdarza Michaela radością i nadaje jego życiu sens. Mężczyzna wreszcie ma kogoś, o kogo się troszczy i kto inspiruje go do bycia lepszym człowiekiem oraz uporaniem się z traumami przeszłości.

W trakcie podróży para staje się nierozłączna, ale kiedy Michael zabiera Tabor do weterynarza, okazuje się, że kotka ma chip identyfikacyjny i właściciela, który bardzo za nią tęskni. Michael stanie w obliczu trudnej decyzji. Czy zdobędzie się na to, aby rozstać się z Tabor i znaleźć nowy cel w życiu?

Prawdopodobnie najpiękniejsza historia o nadziei i uzdrawiającej przyjaźni między człowiekiem a kotem, jaką czytałam – Gwen Cooper, autorka książki Odyseja kota imieniem Homer

Spotkanie bezdomnego człowieka i zagubionego kotka daje początek wspaniałej odysei, która odmieni ich życie – „New York Post”

Aby przeczytać fragment, kliknij >>TUTAJ
Chcesz zamówić książkę? Kliknij >>TUTAJ

Tytuł: Mój przyjaciel kot
Podtytuł: Prawdziwa historia futrzaka, samotnego faceta i ich niezwykłej podróży
Autor: Britt Collins
Cena detaliczna: 39,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
ISBN: 978-83-65506-23-8
Tłumaczenie: Edyta Świerczyńska

Dostępna również jako e-book

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.