Trzymające w napięciu kryminały wydawnictwa Media Rodzina

Przegląd

Na wiosenne czytanie nie tylko w plenerze wydawnictwo Media Rodzina poleca mroczne kryminały. Pierwszy z nich, Roztańczona krew, to kolejna powieść obsypanego nagrodami norweskiego pisarza Garda Sveena. Tym razem autor przygotował dla czytelników zagadkę kryminalną, w której niepoślednią rolę odgrywa stara sekta słynąca z makabrycznych praktyk. Podobnie intrygująco prezentuje się Obrączka diabła, znakomity kryminał na styku nowoczesności i pradawnych wierzeń. Detonator to z kolei drugi tom serii o zamachach w Berlinie autorstwa Katrin Lange, przerażająco aktualny thriller o elektryzującej treści.

Gard Sveen, Roztańczona krew

przekład: Karolina Drozdowska

liczba stron:280

format: 135 x 205 mm

Znany z poprzednich tomów detektyw Tommy Bergman bada sprawę zaginięcia trzynastoletniej Amandy. Trop wiedzie go poza granice kraju, do założonej przed wiekami sekty wierzącej, iż można dostąpić zbawienia okaleczając dziewczynkę urodzoną pod znakiem Barana. Czy policjantowi uda się rozwikłać zagadkę i uratować życie innej młodej dziewczyny?

Vidar Sundstøl, Obrączka diabła

przekład: Katarzyna Tunkiel

liczba stron: 320

format: 135 x 205 mm

Mroczny thriller ze Skandynawii. W noc letniego przesilenia 1985 roku w norweskiej wiosce Eidsborg przepada bez wieści młoda badaczka folkloru. Trzydzieści lat później w tej samej okolicy ginie studentka Cecilie Wiborg. Główni bohaterowie, prywatny detektyw Max Fjellanger i bibliotekarka uniwersytecka Tirill Vesterli, szukają rozwiązania zagadki tych zaginięć, zgłębiając mroczny mistycyzm i folklor norweskiego Telemarku.

Kathrin Lange, Detonator

przekład: Anna i Miłosz Urbanowie

liczba stron: 416

format:135 x 205 mm

Zamachowiec samobójca przekazuje muzułmańskiemu policjantowi Farisowi niewiarygodną wiadomość – następnym razem to Faris uruchomi detonator. W życie funkcjonariusza wkracza człowiek, który nie cofnie się przed niczym, by go złamać i uczynić z niego terrorystę. Faris będzie musiał się zmierzyć z wrogiem, który nie zna litości.

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.