Paweł Sołtys laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego

 

Tegorocznym laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego, przyznawanej przez Bibliotekę Narodową został Paweł Sołtys.

 Kapituła Nagrody postanowiła uhonorować w roku 2018 Pawła Sołtysa za zbiór opowiadań „Mikrotyki” (wyd. Czarne),  za „oryginalne podjęcie problematyki warszawskiej, precyzję języka, nowatorskie posługiwanie się słowem i twórcze nawiązanie do prozy patrona nagrody”

Jury w składzie Maciej Urbanowski, Włodzimierz Bolecki, Wojciech Chmielewski, Janusz Drzewucki, Irena Makarewicz, Krzysztof Masłoń i Mateusz Matyszkowicz doceniło pisarza, który jest zarazem  muzykiem –  występującym pod pseudonimem artystycznym Pablopavo. W 2014 roku został nagrodzony Paszportem Polityki w kategorii Muzyka Popularna.

 

Oprócz statuetki i listu gratulacyjnego do Pawła Sołtysa trafiła również nagroda pieniężna, ufundowana przez Bibliotekę Narodową ze środków przekazanych przez Mecenasa Nagrody – International Paper, jednego z największych światowych producentów papieru.

Nagroda Literacka imienia Marka Nowakowskiego została ustanowiona przez Bibliotekę Narodową w zeszłym roku, a laureatem pierwszej edycji był Wojciech Chmielewski.

 

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.