Klub Proza: Dorzecza: literaci z Bielawy i Dzierżoniowa, Szczepan Kopyt, seanse filmowe i koncerty

Klub Proza: Dorzecza: literaci z Bielawy i Dzierżoniowa, Szczepan Kopyt, seanse filmowe i koncerty

Przegląd

Po przerwie świątecznej klub Proza wraca z wieloma ciekawymi propozycjami – będzie literacko, ale również muzycznie oraz filmowo. Już dziś w środę 4 kwietnia o 19:00 odbędzie się spotkanie ze Szczepanem Kopytem – poetą i muzykiem. Rozmowa będzie dotyczyła wyboru wierszy zatytułowanego „Wypisy dla klas pracujących,” a poprowadzi ją Joanna Orska. W spotkaniu udział weźmie także autor wyboru, wrocławski krytyk literacki Paweł Kaczmarski. Wstęp wolny.

Innym interesującym spotkaniem literackim w najbliższych dniach będzie wieczór poświęcony dolnośląskim pisarzom z Kotliny Dzierżoniowskiej. To kolejna odsłona cyklu „Dorzecza,” na którą warto wybrać się do Prozy już w czwartek 12 kwietnia o 17:00. Celem projektu jest przybliżenie mieszkańcom Wrocławia literackich środowisk Dolnego Śląska. Tym razem kurator cyklu dr Karol Maliszewski (krytyk literacki, prozaik i poeta, wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego) zaprosił twórców z Bielawy, Dzierżoniowa i okolic. Wstęp wolny.

Miłośnicy poezji z pewnością będą zainteresowani spotkaniem poetyckim „Dzieci bogów” z udziałem Anny Grodowskiej, Anny Paciorek i Janusza Bilicza, które odbędzie się w poniedziałek 9 kwietnia o 18:00. Wstęp wolny.

W tym tygodniu czeka nas w Prozie także dużo muzycznych wrażeń. Już 5 kwietnia o 20:00 zapraszamy na koncert T’ienLai & Xenony. Podczas tego wieczoru na scenie Prozy zagrają dwa zespoły od dawna wzbudzające zachwyt na scenach klubów i festiwali. Xenony eksploruje pokłady radykalnej elektroniki, a T’ienLai czerpie głęboko ze sztuki szamańskiej i kultury techno. Obie formacje łączy miłość do Philipa K. Dicka i Stanisława Lema. Wstęp: 25 zł, bilety do nabycia w dniu koncertu w Klubie Proza.

Dzień później, 6 kwietnia o 21:00 warto wybrać się na Improkracja feat. Julia Pietrucha – spektakl Teatru Improwizacji Improkracja, podczas którego wykonywane na żywo piosenki Julii Pietruchy staną się inspiracją do zaimprowizowania scen przez aktorów Improkracji. Wstęp: 30 zł, bilety do nabycia na www.kupbilecik.pl.

Na show teatralne możemy wybrać się również 10 kwietnia o 20:00. Na scenie Prozy zobaczymy wówczas gościnnie „Pulp Non-Fiction vol. 9: Crazy Night” – wieczór komedii w języku angielskim, podczas którego usłyszymy cztery prawdziwe opowieści krążące wokół tematu „szalonej nocy”. Bilety w cenie 15 zł (normalny) i 10 zł (studencki) do nabycia na www.goout.net.

Koncertowo będzie również w sobotę. 7 kwietnia o 20:00 w Prozie zagra Bluszcz: wrocławski duet elektroniczno-gitarowy poruszający się w klimatach muzyki synthwave. Muzycy czerpią z brzmień polskiej fali syntezatorowej lat 80. i muzyki gitarowej. Podczas koncertu Jarosławowi i Romanowi Zarodnym na perkusji towarzyszyć będzie Marcin Mrówka (Oxford Drama). Wstęp: 20 zł, bilety do nabycia w Klubie Proza w dniu koncertu.

Oprócz spotkań literackich i koncertów w Prozie – jak co tydzień w weekend – można będzie obejrzeć dwa darmowe seanse filmowe. Rodziców z dziećmi zapraszamy na Poranki rodzinne (sobota, 7 kwietnia, godz. 11:00), a wielbicieli mariażu filmu i literatury na kolejny pokaz z cyklu Literatura na ekranie, w ramach którego prezentowane są znakomite adaptacje książek (niedziela, 8 kwietnia, 17:00).

 

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Klub Proza

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.