Engage! Podziel się projektami literackimi dla młodzieży!

Przegląd

Europejski projekt Engage! zaprasza małe i średnie organizacje związane ze środowiskiem literackim do udziału w wymianie dobrych praktyk  w promowaniu zaangażowanego uczestnictwa młodzieży w życie literackim i kulturalnym.

Podziel się przykładami sukcesów, które osiągnęła Twoja organizacja! Spośród otrzymanych propozycji, wybrane przykłady dobrych praktyk zostaną umieszczone na europejskiej platformie cyfrowej, mającej na celu rozwój zaangażowania młodzieży, skierowanej do instytucji sektora literackiego.

Co można zyskać dzięki podzieleniu się dobrymi praktykami?

  • Międzynarodową promocję Twojej instytucji lub projektu.
  • Przystąpienie do sieci instytucji kultury działającej na rzecz współpracy z młodzieżą.
  • Wyjątkowy materiał poświęcony rozwojowi zaangażowania młodzieży.
  • Darmowy udział w warsztatach poświęconych promowaniu zaangażowanego uczestnictwa młodzieży w życie kulturalnym, organizowanych w Barcelonie w 2019 roku.
  • Zaproszenie do udziału w konferencji końcowej w Barcelonie w 2019 roku.
  • Darmowy dostęp do wypracowanego zestawu dobrych praktykEngage!
  • Jeśli  pomysł zostanie wybrany jako najlepszy przykład dobrych praktyk, zostaniesz zaproszony do wygłoszenia przemówienia na konferencji podsumowującej.

Aby wziąć udział należy wypełnić formularz i podać przykład udanej i ciekawej inicjatywy.

kontakt: joinus@engagenow.eu,

Engage! YoungProducers to międzynarodowy projekt edukacyjny ukierunkowany na promowanie zaangażowanego uczestnictwa młodzieży w życiu literackim i kulturalnym, pojmowanego jako środek do kształtowania umiejętności krytycznego myślenia oraz lepszego rozumienia wielokulturowej rzeczywistości. Głównym zadaniem projektu Engage! jest stworzenie platformy cyfrowej poświęconej zaangażowaniu młodzieży w kulturę.

 

 

 

za miastoliteratury.pl

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Engage, Kraków

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.