Już 19 kwietnia poznamy nominacje do szóstej edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Już 19 kwietnia 2018 w księgarni De Revolutionibus, przy ul. Brackiej 14 w Krakowie odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zostaną ogłoszone nominacje do szóstej edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej oraz nazwisko zagranicznego laureata tegorocznej edycji Nagrody.

W szóstej edycji konkursu Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach:

za tom poetycki wydany w 2017 roku, napisany w języku polskim,

za tom poetycki autora zagranicznego przetłumaczony na język polski i wydany w 2016 lub 2017 roku (tutaj uhonorowany zostanie także tłumacz/tłumacze zwycięskiego tomu wierszy).

Nazwisko polskiego laureata poznamy 9 czerwca 2018 podczas Festiwalu Miłosza, na uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Wtedy też zostanie wręczona Nagroda laureatowi zagranicznemu i tłumaczowi zwycięskiego tomiku.

Dotychczas Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej otrzymali: Krystyna Dąbrowska za tom Białe krzesła i Łukasz Jarosz za tom Pełna krew (2013), Julia Hartwig za tom Zapisane (2014), Roman Honet za tom świat był mój i Jacek Podsiadło za tom Przez sen (2015) oraz Jakub Kornhauser za tom Drożdżownia i Uroš Zupan za tom Niespieszna żegluga (2016) oraz Marcin Sendecki za tom W (2017).

 

 

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.