Czytanie uszczęśliwia czyli inauguracja obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2018. PIK w Big Book Cafe.

Czytanie uszczęśliwia czyli inauguracja obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2018. PIK w Big Book Cafe.

Przegląd

Wczoraj (19.04.2018) odbyło się spotkanie PIK i Big Book Cafe inaugurujące obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 2018. W tym roku PIK zajął się tematyką związaną z czytaniem w sposób bardziej interdyscyplinarny. Nie przedstawiliśmy suchych statystyk z rynku książki, nie epatowaliśmy czarnowidztwem chociaż być może są ku temu uzasadnione powody.

Zaprosiliśmy dziennikarzy i wszystkich zainteresowanych problematyką branży do Big Book Cafe na trzy bardzo interesujące popularnonaukowe wystąpienia ekspertów: dra Pawła Boguszewskiego, neurobiologa, z wykładem o intrygującym tytule „Umysł na książkach. Mózg nałogowego czytacza”; dra Pawła Kuczyńskiego, socjologa, który zaprezentował wycinek ze wspólnych badań PIK i portalu Lubimy Czytać, prowadzonych na czytających internautach; dr Sylwię Stano, znaną także z proczytelniczego wideobloga Książniczki mają zdanie (prowadzonego wspólnie z Zofią Karaszewską), kulturoznawczynię, która wyjaśniła nam czego nie wiemy o czytelniku generacji Z…

Tematyka śniadania medialnego niech stanowi pretekst do wiosennej dyskusji nad czytaniem jako szerokim zjawisku kulturalno-społecznym. Warto przyjrzeć się czytaniu dokładniej, przez pryzmat współczesnych osiągnięć nauk humanistycznych, ale i…przyrodniczych.

Spotkanie było transmitowane w internecie i dostępne jest w postaci nagrania na stronie PIK i kanale YouTube PIK.

Kategorie: Instytucje, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.