Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci Bolonia 2018

Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci Bolonia 2018

Przegląd

Dziś rozpoczynają się po raz 55Bologna Children’s Book Fair, największe międzynarodowe targi książek dla dzieci. W targach uczestniczy niemal 1400 wystawców z całego świata. Corocznie targi odwiedza ponad 26 000 osób.

Stoiska kolektywne w Bolonii organizuje wiele krajów, miedzy innymi Polska. Polską prezentację  tradycyjnie już przygotowuje Instytut Książki. W tym roku swoje tytuły pokazuje u nas rekordowa liczba 28 wystawców specjalizujących się w książkach dla dzieci. Są wśród nich zasłużone oficyny wydawnicze, jak Nasza Księgarnia czy Media Rodzina, jak i te najmniejsze – na przykład wydawnictwo Wolno. Prezentujemy też książki wyróżnione i nagrodzone w konkursie „Książka roku” organizowanym przez polską sekcję IBBY.  Wystawie towarzyszy folder informujący o nagrodach, zaprojektowany przez Annę Niemierko, jedną z tegorocznych laureatek nagrody.

Podczas targów wyróżnienia Bologna Ragazzi Award 2018 odbiorą: Magdalena Kłos-Podsiadło (wydawnictwo Wytwórnia) i Dorota Hartwich (wydawnictwo Format) – oraz ich autorki: Madalena Matoso za „Wytwórnik górą!” i Joanna Concejo za ”Zagubioną duszę”, kunsztownie zilustrowane opowiadanie Olgi Tokarczuk.  Bologna Prize for the Best Children’s Publishers of the Year – w tym roku nominowało wydawnictwo Dwie Siostry. Tradycyjnie w trakcie bolońskich targów ogłaszani są także laureaci Nagrody Hansa Christiana Andersena, nazywanej „Małym Noblem” – na shortliście, wśród ilustratorów z Argentyny, Austrii, Chin, Rosji, Szwajcarii i Rosji znalazła się w tym roku jedna z najlepszych polskich ilustratorek, Iwona Chmielewska.- czytamy na stronie Instytutu Książki – organizatora kolektywnego stoiska wydawców z Polski.

Targi potrwają do czwartku 29 marca.

 

 

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.