Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie

Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie

Przegląd

W Wilnie rozpoczęły się w wczoraj Międzynarodowe Targi Książki z udziałem 370 wystawców z dziewięciu krajów, w tym z Polski. Motywem przewodnim polskiej prezentacji na targach są obchody 100-lecia niepodległości kraju i Kraków – Miasto Literatury UNESCO.

Podczas targów odbędzie się spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim, którego książkę „Strategie życia, czyli jak zjeść ciastko i je mieć” wydało dzięki wsparciu Instytutu Polskiego litewskie wydawnictwo Vaga; odbędzie się też festiwal filmowy „Kino Pavasaris”. Zaplanowane są też spotkania z wydawcą i redaktorem naczelnym wydawnictwa Znak Jerzym Illgiem, pisarką i scenarzystką Joanną Gromek, przedstawicielką Krakowskiego Biura Festiwalowego Urszulą Chwalbą, znanym polskim historykiem prof. Markiem Kornatem oraz dziennikarką Ewą Wołkanowską-Kołodziej.

Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie potrwają do niedzieli. Będzie im towarzyszyło blisko 600 wydarzeń. W poniedziałek w Litewskiej Bibliotece Narodowej im. M. Mażvydasa w Wilnie odbędzie się otwarcie wystawy „Wisława. Szymborska. Kolaże”, przedstawiającej mało znany aspekt twórczości noblistki. Prezentację wystawy, która potrwa do 16 marca, wsparł Instytut Książki w Krakowie.

 

 

więcej Instytut Książki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.