„Czas Literatury” nowy kwartalnik literacki z Krakowa

„Czas Literatury” nowy kwartalnik literacki z Krakowa

Przegląd

„Czas Literatury” – to tytuł nowego kwartalnika literackiego, który wydaje Biblioteka Kraków przy wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Redaktorem naczelnym pisma, które w środę trafiło na rynek, jest filolog klasyczny, pisarz, tłumacz, wykładowca UJ Jacek Hajduk. Prace nad przygotowaniem kwartalnika trwały blisko rok.

W kwartalniku będzie publikowana poezja, proza, ale także wywiady, szkice, recenzje, wspomnienia, przekłady literatury z języków obcych, w tym z języków rzadkich.

W „Czasie literatury” będą stałe działy: „Pisarz w pracy” – poświęcony zagadnieniom warsztatowym dla osób tworzących lub zaczynających tworzyć literaturę; „Źródła kultury” – przybliżający nowe tłumaczenia z literatur antycznych oraz „Wschody” z felietonami o literaturze naszych wschodnich sąsiadów i przekładami.

Nowy tytuł tworzony jest przy wsparciu finansowym gminy Kraków. Wydawcą jest Biblioteka Kraków. Magazyn zadebiutował w objętości 96 stron, w nakładzie 2 tys. egz. i w cenie 10 zł. „Czas Literatury” dystrybuowany będzie w sieci salonów Empik i Kolporter.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.