Rusza konkurs na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne!

Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2018 odbędzie się po raz piętnasty, a po raz dziesiąty będzie gościł we Wrocławiu. Podczas Festiwalu  tradycyjnie zostaną  zorganizowane Kryminalne Warsztaty Literackie. Konkurs na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne, w którym nagrodą jest udział w warsztatach, właśnie rusza!

Już po raz dziesiąty Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z Wrocławiem w tle (lub szkic takiego opowiadania). Nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 24-26 maja 2018, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2018. – czytamy na Portalu Kryminalnym.

Warsztaty będą składać się z części ćwiczeniowej oraz wykładów. W tym roku zwycięzcy zostaną podzieleni na cztery grupy, każda z nich będzie pracować pod opieką jednego z czterech trenerów. Adeptów sztuki pisarskiej uczyć będą: Marta Guzowska, Katarzyna Puzyńska, Ryszard Ćwirlej, Marcin Świetlicki.

Termin zgłoszeń mija 31 marca 2018 roku. Spośród autorów wszystkich nadesłanych prac jury złożone z przedstawicieli Wydawnictwa EMG oraz Biura Promocji Urzędu Miasta we Wrocławiu wyłoni maksymalnie 24 osoby, które wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich. Celem warsztatów jest opracowanie zakwalifikowanych opowiadań lub szkiców opowiadań w taki sposób, by nadawały się do druku. Organizatorzy pokrywają koszty pobytu zwycięzców. Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie podana do publicznej wiadomości na stronach Portalu Kryminalnego do 30 kwietnia 2018.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy tutaj.

 

 

 

 

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.