Polska sztuka współczesna przełomu XX i XXI wieku

Przegląd

Omówienie najważniejszych zjawisk i artystów polskiej sztuki współczesnej

Niniejsza publikacja wprowadza w najciekawsze zjawiska w polskiej sztuce współczesnej przełomu XX i XXI wieku. Przedstawiono w niej twórczość 10 uznanych polskich artystów (m.in. Katarzyna Kozyra, Anna Konik, Piotr Uklański, Wilhelm Sasnal). To doskonała publikacja zarówno dla nauczycieli wiedzy o kulturze i uczniów, jak i dla wszystkich osób zainteresowanych polską sztuką przełomu wieków. Książka nie tylko zbiera w jednym miejscu rozproszone na ogół informacje, ale również podpowiada, jak interpretować sztukę współczesną.

Książka powstała w ramach zadania „Tajemnice sztuki współczesnej” realizowanego w ramach priorytetu „Edukacja kulturalna” programu „Edukacja” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O autorce:

Olga Kłosiewicz – doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, absolwentka Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalistka w dziedzinie estetyki i filozofii sztuki. Nauczycielka akademicka i wykładowczyni Uniwersytetu Otwartego UW, gdzie prowadzi kilka kursów dotyczących sztuki i filozofii współczesnej. Wygłaszała referaty na międzynarodowych i ogólnopolskich kongresach, zjazdach oraz konferencjach estetycznych i filozoficznych.

Program dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kategorie: Sztuka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.