Oscary technologiczne przyznane. Dolina Krzemowa zgarnia PRAWIE wszystko. Niespodzianka z Polski!

Oscary technologiczne przyznane. Dolina Krzemowa zgarnia PRAWIE wszystko. Niespodzianka z Polski!

Przegląd

Nominacja polskiego filmu do Oscara, ba! nawet minimalny udział polskiego twórcy w nominowanym dziele jest każdorazowo powodem do dumy dla każdego z nas i słusznym pretekstem do atrakcyjnych nagłówków w mediach typu wszelkiego.

W związku z tym grzechem byłoby nie wykorzystać Oscarów w niniejszej informacji prasowej. Różnice są trzy: amerykańską Akademię Filmową zastąpimy równie amerykańskim portalem Training Industry uchodzącym za najbardziej zaufane źródło informacji w świecie edukacji i biznesu, zamiast złotej statuetki będziemy mieli prestiżowy tytuł „2018 Authoring Tools Top 20 List”, a obowiązki filmowców przejmą najważniejsi producenci oprogramowania edukacyjnego na świecie. Jaki jest efekt?

Przyznajemy: nie ma tu nazwisk z pierwszych stron kolorowych gazet, skandali ani czerwonych dywanów. Mamy za to ludzi, którzy produkują rozwiązania edukacyjne dla setek milionów uczniów i nauczycieli z całego świata, czyli mało medialnych, cichych bohaterów szkolnej codzienności.

Jesteśmy zaszczyceni mogąc ogłosić tegoroczną listę 2018 Authoring Tools Top 20 List”. Organizacje ujęte w rankingu to liderzy w tworzeniu wyjątkowych i innowacyjnych narzędzi umożliwiających kreację treści szkoleniowych – mówi Ken Taylor, Prezydent Training Industry, Inc . – Firmy wybrane w tegorocznym rankingu wyróżniły się podejściem, które umożliwia użytkownikom opracowywanie różnego rodzaju treści edukacyjnych, zapewniając przy tym wsparcie w zakresie raportowania i analiz.

Lista laureatów jest imponująca: 10 firm ze Stanów Zjednoczonych, cztery z Wielkiej Brytanii, dwie spółki francuskie i po jednej kanadyjskiej, włoskiej, szwajcarskiej oraz… polskiej. Zwracają uwagę giganci – Adobe (17 000 pracowników) i potentaci z USA np. Articulate, iSpring czy Lectora. Nadreprezentacja Stanów Zjednoczonych pokazuje, że również rozkład przedstawicieli danego kraju na liście laureatów zbliżony jest do tego Oskarowego. Jak w tym gronie znalazła się firma z Polski?

– O to samo często pytają nas potencjalni Klienci na targach zagranicznych – śmieje się Artur Dyro, współzałożyciel i Prezes Learnetic – Na szczęści Learnetic broni się pomysłem i jakością jego realizacji. Konsekwentnie idziemy drogą obraną przed ośmioma laty, kiedy to postanowiliśmy stworzyć narzędzie służące do tworzenia e-podręczników. Nazwaliśmy je mAuthor. Zwykle do zrobienia interaktywnej wersji podręcznika potrzebna była grupa specjalistów: redaktorów, grafików i programistów oraz testerów. mAuthor sprawia, że bez wiedzy programistycznej można złożyć e-materiały, które będą doskonale działać na każdym urządzeniu mobilnym, a do tego spełniają nowoczesne funkcje i wymagania takie jak : WCAG 2.0 (są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami), big data (pozwalają zbierać i łatwo interpretować zachowania użytkowników), adaptive learning (poziom trudności dostosowuje się do odpowiedzi) itd. Proces tworzenia e-podręczników jest więc tańszy, szybszy i dostosowany do światowych standardów – widać, że naszą wizję docenili również specjaliści z Training Industry.

Kryteria doboru laureatów były następujące:

  • innowacyjność narzędzia,
  • różnorodność funkcji i rozwiązań oferowanych w narzędziu,
  • wielkość firmy i potencjał rozwoju,
  • jakość i liczba Klientów/ użytkowników,
  • nagrody, rozpoznawalność i odróżnienie od konkurencji,

Wracając do targów, wiadomość o nagrodzie od Training Industry zastała nas w Londynie, podczas najważniejszych targów TIK w edukacji – BETT Show. Za chwilę jedziemy do Dubaju (GESS), Dohy (EdEx, Katar), Chicago (ISTE), Hong-Kongu… a także Krakowa, Wrześni i Gniezna, bo nie zapominamy o rodzimym rynku, gdzie oferujemy m.in. bezpłatny dziennik elektroniczny. Zachęcam inne polskie firmy do zapoznania się z rankingami Training Industry – udział w nich jest bezpłatny, a nagrody przyznawane są w naprawdę obiektywny sposób – kończy Artur Dyro.

 

Tagi: Learnetic

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.