Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

Nowości komiksowe Klubu Świata Komiksu Egmont Polska

Przegląd

Premiera 7 lutego 2018 r.

100 Naboi

Scenariusz: Brian Azzarello

Rysunki: Eduardo Risso

Przekład: Krzysztof Uliszewski

Oprawa: twarda

Objętość: 456 stron

Format: 170×260

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-2650-3

Język oryginału: angielski

Seria: 100 Naboi

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: kryminał

Jeden z najlepszych amerykańskich komiksów kryminalnych w historii ukazuje się po raz pierwszy w Polsce w pięciu luksusowo wydanych tomach.

Seria zdobyła wielkie uznanie miłośników komiksu dzięki pełnej tajemnic, wielopoziomowej fabule, wyrazistym bohaterom, ciekawie ukazanym realiom społecznym, a także mistrzowskim rysunkom i dynamicznej kompozycji plansz.

W pierwszym tomie postacią przewodnią jest tajemniczy agent Graves. Wręcza on kilku osobom żyjącym na marginesie społeczeństwa aktówkę z niemożliwym do namierzenia pistoletem oraz zapasem stu sztuk amunicji – i wskazuje cel zemsty. Każdy z bohaterów staje w obliczu dylematu, czy pociągnąć za spust, czy nie, a czytelnik zastanawia się, kto sprawia, że bezkarna zemsta jest możliwa. Jak sam postąpiłby w podobnej sytuacji?

Autorami 100 Naboi są mistrzowie komiksu amerykańskiego, obaj wyróżnieni Nagrodą Eisnera: Brian Azzarello (Wonder Woman, Joker, Strażnicy – Początek) i Eduardo Risso (Batman – Rozbite miasto, Strażnicy – Początek, Dark Knight: A True Batman Story).

Komiks dla dorosłych.

Władza – Pora demonów

Scenariusz: Sylvain Runberg

Rysunki: Olivier Boiscommun

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 56 stron

Format: 216×285

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-2646-6

Język oryginału: francuski

Seria: Władza

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: fantasy

Pierwszy tom serii, której akcja rozgrywa się zaraz po tym, jak ludzie stracili panowanie nad naszą planetą.

Nękaną przez kataklizmy Ziemię zamieszkują inteligentne rasy wywodzące się od zwierząt. Każdego roku, tuż przed okresem zwanym porą demonów, wszystkie istoty myślące rozpoczynają wędrówkę, aby schronić się w nielicznych sanktuariach. Tylko tam mogą ocalić życie przed katastrofami wywołanymi niestabilnym klimatem. Właśnie nadszedł czas kolejnej wyprawy. Na podróżników czyha wiele niebezpieczeństw, a za wstęp do sanktuarium trzeba słono zapłacić. Najemnicy Izaak, Oktawia i Pantakriusz oferują swoje usługi arystokratom, chcącym bezpiecznie dojechać do odległego schronienia. Czy wysoko urodzonym podróżnikom i trójce doświadczonych wojowników uda się dotrzeć do celu?

Cykl jest tworzony przez belgijskiego scenarzystę Sylvaina Runberga (Konungowie, Millennium, Podboje) i francuskiego rysownika Oliviera Boiscommuna (Joe, Troll, Pietrolino).

Corto Maltese – Przygody etiopskie

Scenariusz: Hugo Pratt

Rysunki: Hugo Pratt

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 96 stron

Format: 216×285

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-2642-8

Język oryginału: francuski

Seria: Mistrzowie Komiksu

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: przygodowy

Piąty tom historii przygodowej o awanturniku Corto Maltese składa się z czterech opowieści rozgrywających się w Arabii i Afryce w roku 1918, pod koniec I wojny światowej. Corto przybywa z tajną misją do Jemenu, gdzie trwa walka między Arabami a Turkami. Kolejne przygody maltańskiego żeglarza rozgrywają się w regionie Afryki nazwanym przez starożytnych Greków Etiopią – Krainą Ludzi o Spalonych Słońcem Obliczach. W Somali Brytyjskim Corto ledwie uchodzi z życiem z rąk fanatyków Szalonego Mułły. Na pograniczu abisyńsko-danakilskim bierze udział w konflikcie plemiennym i spotyka czarownika z pradawnych czasów. W Tanganice poznaje tajemnice owianego ponurą sławą bractwa ludzi-lampartów… Liczący dwanaście tomów cykl Corto Maltese został stworzony przez włoskiego mistrza komiksu Hugona Pratta (1927–1995).

STAR WARS KOMIKS 1/2018

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Ke Walker

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: 128 stron

Objętość: miękka

Format: 170×260

Cena: 19,99

EAN: 9771899488804_01

Język oryginału: angielski

Seria: STAR WARS KOMIKS

Kategoria: komiks amerykański

Dwumiesięcznik dla miłośników komiksu i fanów Star Wars. Co dwa miesiące gruby magazyn z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym numerze są prezentowane zamknięte opowieści komiksowe.

Pierwszy numer z 2018 roku opowiada o dalszych losach doktor Aphry, zdeprawowanej archeolożki, znanej z wydanej już w całości na łamach SWK serii Darth Vader. Vaderjest przekonany, że ją zabił, Aphra jednak przeżyła i wciąż ma ze sobą mordercze droidy Triple Zero i Beetee. Teraz chce tylko jednego: niespokojnie i nieuczciwie zarabiać na życie. Nieplanowane spotkanie z ojcem prowadzi ją jednak do walki z siłami Imperium w dawnej bazie Sojuszu Rebeliantów.

Alibi

Scenariusz: Claude Guylouis

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216×285

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-1913-0

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Lucky Luke podejmuje się zorganizowania wyprawy na Dziki Zachód dla… pary nowożeńców. Później pomaga cherlawemu przyjacielowi w spełnieniu marzeń. Następnie wraz z Daltonami bierze udział w meksykańskiej korridzie, a w końcu zaprzyjaźnia się z koniem będącym specjalistą od poprawności językowej. Jak zwykle, przygody Samotnego Kowboja są pełne niespodziewanych zwrotów akcji i humoru!

Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (własc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak zespół autorski ukrywający się pod pseudonimem Claude Guylouis (grupa ta składała się z trzech pisarzy, scenarzystów i redaktorów: Claude’a Klotza, Jeana-Louisa Roberta i Guya Vidala).

Pony Express

Scenariusz: Xavier Fauche, Jean Léturgie

Rysunki: Morris

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 216×285

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-1914-7

Język oryginału: francuski

Seria: Lucky Luke

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Rząd USA wyznacza wielką nagrodę za wymyślenie sposobu na jak najszybsze przewożenie poczty przez Góry Skaliste do Kalifornii. Przedsiębiorczy William Russel zakłada konną firmę kurierską Pony Express, by dostarczać przesyłki trzy razy szybciej, niż robią to dyliżansy. Na przeszkodzie jego zamiarom stoją nie tylko góry i niebezpieczeństwa, ale też sabotażyści z kompanii Pacific Railway, która chce zbudować linię kolejową do Kalifornii. Russel prosi o pomoc legendę Dzikiego Zachodu, Lucky Luke’a. Czy Samotny Kowboj podoła zadaniu?

Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977) oraz rysownika Morrisa (własc. Maurice de Bevere, 1923–2001). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów takich jak duet autorski Xavier Fauche i Jean Léturgie (Bzik, Percevan).

Plątać się pod nogami

Scenariusz: Christophe Cazenove, William Maury

Rysunki: William Maury

Przekład: Maria Mosiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215×290

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-1989-5

Język oryginału: francuski

Seria: Sisters

Kategoria: komiks europejski

Tematyka: humor

Dziewiąty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine.

Dziewczynki nie mogą się doczekać balu na zakończenie roku szkolnego. Codziennie przygotowują się i wybierają sukienki. Wendy martwi się tylko tym, że jej chłopak nie lubi tańczyć, z kolei Marine nie ma jeszcze odpowiedniego partnera. Siostry są jednak pomysłowe, może więc znajdą sposób, aby bal okazał się tak udany, jak sobie wyobrażają…

Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik Williama Maury, który oprócz ilustrowania Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.

Premiera 21 lutego 2018 r.

Hellboy: Spętana trumna. Prawa ręka zniszczenia

Scenariusz: Mike Mignola

Rysunki: Mike Mignola

Przekład: Miłosz Brzeziński, Maciej Drewnowski

Oprawa: twarda

Objętość: 328 stron

Format: 170×260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-2798-2

Język oryginału: angielski

Seria: Hellboy

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: horror

Piętnaście krótkich opowiadań z różnych etapów życia Hellboya. Od rozbrajających Placuszków, przez słynne spotkanie z Babą-Jagą, po mroczną Szkatułkę pełną zła. Historie te rzucają światło na kwestię pochodzenia, dzieciństwa i przeznaczenia Hellboya. Jak zwykle opowieści o „piekielnym chłopcu” przeplatają się z motywami z folkloru i okultyzmu, czarują klimatem i są okraszone wyjątkowym poczuciem humoru.

„Hellboy to mistrzostwo komiksowej roboty. Czy brać pod uwagę styl, wyobraźnię twórcy, czy prostotę założeń – składa się to wszystko na spójny świat tajemnic i koszmarów, dla którego konkurencji ze świecą szukać pośród innych dokonań komiksowych. Czuję wielki podziw i uwielbienie dla Mike’a Mignoli i jego demonów. Hellboy ponownie rozniecił moją wiarę w to, że komiksy mogą być dobre”.

Clive Barker

Batman – Świt mrocznego Księżyca

Scenariusz: Matt Wagner

Rysunki: Matt Wagner

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: twarda z obwolutą

Objętość: 288 stron

Format: 180×275

Cena: 99,99

ISBN: 978-83-281-2699-2

Język oryginału: angielski

Seria: DC Deluxe

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Wyjątkowy album wydany w serii DC Deluxe zawiera dwie miniserie Matta Wagnera: Batman i ludzie potwory oraz Batman i szalony mnich, czyli znakomite opowieści o młodości i początkach kariery Mrocznego Rycerza.

Prawie nikt w Gotham nie wie, czy Człowiek Nietoperz to kolejny złoczyńca, czy sprzymierzeniec obrońców prawa. Sam Batman też nie ma jeszcze ostatecznie wypracowanych metod walki ani nawet swego sławnego batmobilu. Nie przeszkadza mu to jednak w potyczkach z mafią oraz takimi niezwykłymi złoczyńcami jak profesor Hugo Strange i jego zmienione genetycznie potwory żywiące się ludzkim mięsem. Obrońca Gotham staje także do walki z członkami sekty, na której czele stoi złowroga istota podająca się za wampira. Czy przeciwnik naprawdę okaże się nieśmiertelnym krwiopijcą? Jeśli Batman nie rozwiąże tej zagadki, kolejną ofiarą będzie jego ukochana.

Scenarzysta i rysownik Matt Wagner jest kilkakrotnym laureatem Nagrody Eisnera znanym przede wszystkim z takich komiksów jak: Trójca, Mage, Grendel, Sandman Mystery Theatre oraz opowieści o Batmanie.

Superman Action Comics – Powrót do „Daily Planet”

Scenariusz: Dan Jurgens

Rysunki: Patch Zircher, Stephen Segovia, Tom Grummett, Art Thibert

Przekład: Jakub Syty

Oprawa: miękka ze skrzydekami

Objętość: 120 stron

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2647-3

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Drugi tom serii Superman Action Comics z linii wydawniczej DC Odrodzenie. Mieszkańcy Metropolis dochodzą do siebie po niszczycielskim ataku Doomsdaya, tymczasem mężczyzna, który twierdzi, że jest Clarkiem Kentem, pojawia się w centrum uwagi, by oczyścić swoje nazwisko i raz na zawsze dowieść, że nie jest Człowiekiem ze Stali. Kim w takim razie jest kulturalny reporter? Jakie następstwa wywoła jego nagłe pojawienie się w nowym życiu, jakie Superman, Lois Lane oraz ich syn Jon tak ostrożnie do tej pory budowali? Poszukiwaniem odpowiedzi na te pytania zajmą się Lex Luthor, nikomu nieznana nowa Superwoman oraz najlepsza reporterka śledcza „Daily Planet” Lois Lane… uważana do niedawna za zmarłą.

Aquaman – Nadpływa Czarna Manta

Scenariusz: Dan Abnett

Rysunki: Scot Eaton, Brad Walker, Philippe Briones

Przekład: Marek Starosta

Oprawa: miękka ze skrzydekami

Objętość: 204 strony

Format: 167×255

Cena: 49,99

ISBN: 978-83-281-2670-1

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Drugi tom przygód Aquamana z linii wydawniczej DC Odrodzenie.

Artur, Król Atlantydy, Władca Oceanów jest jednym z najpotężniejszych członków Ligi Sprawiedliwości, a jednak ktoś zamierza zniszczyć jego świat. Bezwzględny zamaskowany terrorysta Czarna Manta, o sercu tak mrocznym i nieprzeniknionym jak morska głębia, przegrał wiele walk z Aquamanem. Wreszcie jest gotów zrealizować wielki plan zemsty.

Uwolni niepowstrzymanego olbrzyma, by zniszczyć życie wszystkich żyjących pod wodą i na lądzie. Skłóci dwa najpotężniejsze państwa świata, Atlantydę i Stany Zjednoczone, aż wybuchnie między nimi wyniszczająca wojna. Czarna Manta nadpływa. Wkrótce Aquamana, Atlantydę i cały świat czeka zagłada…

Liga Sprawiedliwości – Epidemia

Scenariusz: Bryan Hitch

Rysunki: Neil Edwards, Daniel Henriques, Adriano Lucas

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: miękka ze skrzydekami

Objętość: 144 strony

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2651-0

Język oryginału: angielski

Seria: DC Odrodzenie

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Drugi album o Lidze Sprawiedliwości z linii wydawniczej DC Odrodzenie.

Po przyjęciu do składu nowego Supermana oraz pary młodych Green Lanternów Liga poszerzyła zasięg działania i zwiększyła swoją potęgę. Nigdy wcześniej więzi między herosami nie były tak silne. Pojawia się jednak kolejne niebezpieczeństwo: ktoś chce zniszczyć drużynę. Znakomicie napisany program pozwala wrogowi włamać się do oprogramowania Cyborga, zawirusować pierścień mocy Green Lanterna i wysłać przeciwko bohaterom całą armię superłotrów. Kim jest tajemniczy nieprzyjaciel i dlaczego zależy mu na tym, żeby obrońcy Ziemi zginęli?

Anihilacja – Podbój

Scenariusz: Dan Abnett, Andy Lanning, Keith Giffen, Christos N. Gage

Rysunki: Mike Perkins, Timothy Green II, Mike Lilly

Przekład: Tomasz Sidorkiewicz

Oprawa: twarda

Objętość: 276 stron

Format: 170×260

Cena: 89,99

ISBN: 978-83-281-2786-9

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Classic

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Kontynuacja monumentalnej kosmicznej sagi Anihilacja. Wojna z władcą Strefy Negatywnej dobiegła końca, ale mieszkańcy wszechświata niedługo mogli cieszyć się pokojem. Hala, stołeczna planeta Imperium Kree, padła ofiarą podstępnej inwazji. Aby ją uratować, Star-Lord wyrusza na niebezpieczną misję za linię wroga, a towarzyszą mu przyszli Strażnicy Galaktyki – szop Rocket i Groot. Tymczasem Quasar, córka Kapitana Marvela, szuka tajemniczego zbawiciela. Czy garstka bohaterów zdoła pokonać wroga, który ma własny pomysł na zaprowadzenie pokoju we wszechświecie?

Historie zebrane w tym tomie napisali znani z trylogii Anihilacja scenarzyści: Dan Abnett i Andy Lanning (Imperatyw Thanosa), Keith Giffen (Lobo: Portret bękarta) oraz Christos N. Gage (The Superior Spider-Man). Twórcami rysunków są Mike Perkins (Captain America), Timothy Green II (The Immortal Iron Fist) i Mike Lilly (Nightwing).

Avengers i X-Men – Axis

Scenariusz: Rick Remender

Rysunki: Adam Kubert, Leinil Francis Yu, Terry Dodson, Jim Cheung

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka ze skrzydekami

Objętość: 252 strony

Format: 167×255

Cena: 69,99

ISBN: 978-83-281-2792-0

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Red Skull, nazistowski łotr dążący do zagłady mutantów, wykorzystuje telepatyczne moce Charlesa Xaviera, by zalać świat falą nienawiści. Avengers i X-Men jednoczą się, aby go powstrzymać, ale ceną zwycięstwa okazuje się odwrócenie charakterów. Dobrzy stają się źli. Wybuch wojny między X-Men a Avengers, którym brutalnie przewodzi nowy Kapitan Ameryka, wydaje się tylko kwestią czasu. Kto uratuje świat przed zagładą, gdy wszyscy bohaterowie zmienią się w złoczyńców?

Historię tę napisał Rick Remender, autor serii takich jak Uncanny Avengers, Uncanny X-Force, Punisher i Venom. Rysunki stworzyli: Adam Kubert (Avengers, Wolverine), Leinil Francis Yu (Tajna Inwazja), Jim Cheung (Nieskończoność) i Terry Dodson (Spider-Man i Czarna Kotka: Zło, które ludzie czynią).

Deadpool – Axis

Scenariusz: Gerry Duggan, Brian Posehn

Rysunki: Mike Hawthorne, Scott Koblish

Przekład: Paulina Braiter

Oprawa: miękka ze skrzydekami

Objętość: 132 strony

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2794-4

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Deadpool zostaje pacyfistą! Pod wpływem pewnego niefortunnego zaklęcia Wade Wilson pozbywa się wszystkich swoich spluw, noży i granatów, po czym osiąga prawdziwą duchową równowagę. Niestety, szybko okazuje się, że nie tylko on przeszedł zmianę charakteru. Źli X-Men uwięzili jego przyjaciół i nie wydają się skorzy do negocjacji. Czy nowy, wolny od przemocy Najemnik z Nawijką znajdzie sposób, by uratować tych, których obiecał chronić?

Za scenariusz tego albumu odpowiadają Brian Posehn (popularny amerykański komik znany z kina i telewizji) i Gerry Duggan (Hulk, Nova, Hawkeye vs Deadpool). Rysunki stworzyli Mike Hawthorne (Queen & Country) i Scott Koblish (Deadpool’s Art of War).

Axis – Carnage i Hobgoblin

Scenariusz: Rick Spears, Kevin Shinick

Rysunki: Germán Peralta, Javier Rodriguez

Przekład: Tomasz Kupczyk

Oprawa: miękka ze skrzydekami

Objętość: 132 strony

Format: 167×255

Cena: 39,99

ISBN: 978-83-281-2793-7

Język oryginału: angielski

Seria: Marvel Now

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: superbohaterowie

Dwaj śmiertelni wrogowie Spider-Mana przechodzą na stronę dobra! Roderick Kingsley, pierwszy Hobgoblin, wkłada garnitur i wraca do Nowego Jorku, by rozkręcić nowy superbohaterski biznes. Jego działania uważnie obserwuje Phil Urich, który chce się pozbyć rywala raz na zawsze. Tymczasem seryjny morderca Carnage próbuje nauczyć się, jak być bohaterem. Na drodze staje mu jednak istota, która żywi się ludzkimi grzechami.

Autorami historii opowiedzianych w tym tomie są Rick Spears (Repo, The Auteur) i Kevin Shinick – współtwórca satyrycznych programów Mad i Robot Chicken. Za rysunki odpowiadają Germán Peralta (Moon Knight) i Javier Rodriguez (The Superior Spider-Man).

Mój Kucyk Pony – Przyjaciółki na zawsze

Scenariusz: różni autorzy

Rysunki: różni autorzy

Przekład: Jacek Drewnowski

Oprawa: miękka

Objętość: 96 stron

Format: 170×260

Cena: 29,99

ISBN: 978-83-281-2645-9

Język oryginału: angielski

Seria: Kucyk Pony Komiks

Kategoria: komiks amerykański

Tematyka: humor

Komiksy z serii My Little Pony: Przyjaźń to magia, oparte o serial telewizyjny o takim samym tytule, zyskały ogromną popularność wśród czytelniczek i czytelników w różnym wieku za sprawą zwariowanych pomysłów, szaleńczej akcji i niebanalnego humoru. Nic dziwnego, że wydawca i twórcy zdecydowali się obok głównej serii publikować cykle poboczne, a jeden z nich to Przyjaciółki na zawsze. Zamysłem tych komiksów jest przedstawianie par bohaterów, zarówno dobrze znanych, jak i pobocznych, choć lubianych przez liczne grono fanów świata kucyków. Redaktor serii Bobby Curnow porównał te opowieści do komedii w stylu Flipa i Flapa.

Na drugi tom cyklu Przyjaciółki na zawsze składają się cztery opowieści pełne przyjaźni i zabawy. Wszystkie zwierzęta zyskują nagle umiejętność mowy, a Fluttershy i Zecora szukają przyczyn tego stanu rzeczy. Trixie zostaje królową nowego królestwa i prosi Rainbow Dash, by ta zachwyciła jej poddanych oszałamiającymi ewolucjami powietrznymi. Księżniczka Luna zwraca się o pomoc do mistrzyni radości Pinkie Pie, bo chce odnaleźć w sobie humor. Z kolei Applejack i Rarity wybierają się na wycieczkę!

Kategorie: Fantastyka
Tagi: Egmont

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.