Klub Proza: Jerzy Jarniewicz oraz koncert Julia Marcell Trio

Klub Proza: Jerzy Jarniewicz oraz koncert Julia Marcell Trio

Przegląd

Pierwsze dni marca w klubie Proza to ciekawe propozycje zarówno dla fanów literatury, jak i kinomanów oraz bywalców koncertów. Hitem muzycznym będzie z pewnością koncert Julii Marcell, natomiast wrażenia wielbicielom ambitnej literatury zapewni spotkanie z Jerzym Jarniewiczem – wybitnym poetą, krytykiem literackim i tłumaczem literatury anglojęzycznej.

Jerzy Jarniewicz odwiedzi klub Proza (Przejście Garncarskie 2) już w środę 7 marca o 18:00. Z poetą i tłumaczem porozmawiają Marta Koronkiewicz i Paweł Kaczmarski. Spotkanie będzie dotyczyć najnowszego tomiku poety „Puste noce” oraz fenomenu łódzkiej sceny poetyckiej. Wstęp wolny.

W niedzielę 4 marca odbędzie się długo oczekiwany koncert jednej z najciekawszych postaci na rodzimej scenie muzycznej, Julii Marcell, w składzie Trio – z udziałem Mandy Pingpong (śpiew, altówka, instrumenty klawiszowe) i Gosi Dryjańskiej (śpiew, instrumenty klawiszowe). Artyści zagoszczą na tutejszej scenie o 20:00 i zagrają przekrój utworów z wszystkich dotychczasowych płyt Julii Marcell w nowych aranżacjach. Bilety do nabycia w klubie Proza: 40 złotych (przedsprzedaż), 45 złotych (w dniu koncertu).

Muzyczny będzie również pierwszy dzień miesiąca – 1 marca o 20:00 wystąpi Samuel Alty – tancerz, muzyk, aktor, piosenkarz i multiinstrumentalista pochodzący z Nowej Zelandii. W swojej twórczości łączy elementy folku, popu, beatboxu i finger style, skupiając się na surrealistycznych i fascynujących aspektach życia. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w dniu koncertu w Klubie Proza.

3 i 4 marca będą gratką dla kinomanów. Poza tradycyjnym filmowym weekendem w sobotę 3 marca o 19:00 obejrzymy także premierowy pokaz krótkometrażowego filmu „Syzyfy” w reżyserii Jasia Gruszki. Film został wyprodukowany przez Akademicki Klub Realizatorów Filmowych Fosa i opowiada o dwóch dresiarzach spod bloku, którzy próbują uratować dziecięcy wózek staczający się w dół ulicy. Po seansie prezentacja materiałów z planu, a także rozmowa z twórcami filmu. Wstęp wolny.

Jak co tydzień odbędzie się również Kino w Prozie, czyli bezpłatne seanse filmowe w sobotę i niedzielę. W soboty o 11:00 (najbliższy seans 3 marca) odbywają się Poranki rodzinne, czyli pokazy filmów familijnych i animacji dla dzieci. Natomiast w każdą niedzielę o 17:00 (Uwaga – zmiana godziny, od marca niedzielne filmy puszczamy godzinę wcześniej! Najbliższy pokaz 4 marca) kinomani mogą odkrywać świetne filmowe adaptacje książek w ramach cyklu „Literatura na ekranie”. W repertuarze pojawiają się różne gatunki filmowe, obrazy sprzed lat oraz nowości, a tytuły – tradycyjnie w Kinie w Prozie – pozostają tajemnicą aż do dnia seansu. Ci, którzy zamiast niespodzianki woleliby znać wcześniej tytuł filmu, powinni się zapisać do newslettera dostępnego na www.domliteratury.wroc.pl. Wstęp do kina w Prozie jest zawsze wolny!

Warto też zwrócić uwagę na dwa gościnne wydarzenia w Prozie. W piątek 2 marca o 18:00 o mieście dla ludzi można będzie podyskutować podczas spotkania naukowego z cyklu zespołu Communication Design z Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym razem dr Dorota Płuchowska przedstawi koncepcję zrównoważonego projektowania miasta jako narzędzia rozwiązywania problemów współczesnych aglomeracji, które – choć tworzone przez ludzi – niekoniecznie są im przyjazne. Wstęp wolny.

W dniu kobiet, 8 marca o 18:00, koniecznie trzeba się wybrać do Prozy na WRO Dziewczyny x 100 wernisaż i jednorazową akcję artystyczną Niezależnej Inicjatywy Kuratorskiej ŁADNE. Zobaczymy portrety stu dziewczyn z Wrocławia, wykonanych przez Katarzynę Śmigielską. Nie zabraknie też oprawy muzycznej w wykonaniu Izabeli Jeżowskiej (mezzosopran) i Joanny Litwin-Fenc (fortepian).

 

 

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Klub Proza

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.