Od dzisiaj nowy serwis Biblioteki Narodowej

Od dzisiaj nowy serwis Biblioteki Narodowej

Przegląd

Nowy serwis Biblioteki Narodowej został zaprojektowany z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych – można z niego wygodnie korzystać również na tablecie lub smartfonie. Strona dostosowuje wygląd i elementy nawigacji do wielkości ekranu urządzenia, na którym jest wyświetlana.

Trzy najważniejsze elementy nawigacji, umożliwiające wyszukiwanie treści, to menu główne (tzw. hamburger menu) oraz stale obecne okno wyszukiwarki i rozbudowana stopka. Te elementy są dostępne w każdym momencie korzystania ze strony, niezależnie od urządzenia, na którym ją przeglądamy.

Kliknięcie w hamburger menu, widoczne zawsze w górnym prawym rogu ekranu, pozwala na dotarcie do treści najważniejszych dla czytelników, bibliotekarzy i wydawców.

Okno wyszukiwarki, umieszczone na belce u góry ekranu, daje możliwość przeszukiwania katalogów Biblioteki Narodowej i wyszukiwania treści na stronie.

Rozbudowana stopka na końcu strony jest prostym i wygodnym przewodnikiem po serwisie, dzięki któremu można szybko odnaleźć informacje i zyskać do nich bezpośredni dostęp.

 

więcej http://bn.org.pl/aktualnosci/1478-od-poniedzialku-nowy-serwis-biblioteki-narodowej.html

 

 

 

Kategorie: Biblioteki

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.