„Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach” – zapowiedź

Przegląd

Premiera książki Amy Schumer już 8 marca

Twierdzi, że nie wygląda jak miss świata, ale może mieć każdego faceta. Czasem przesadza z humorem i alkoholem, ale twierdzi, że komikowi wolno. Walczy o prawa kobiet i przeciwstawia się przemysłowi urodowemu. Amy Schumer pokazuje, że nie istnieje „dziewczyna idealna”, w swojej pierwszej książce łamie wszelkie normy społeczne. Premiera „Dziewczyny z tatuażem na lędźwiach” w Empikach już od 8 marca.

Mówi się o niej, że przesunęła granicę dobrego smaku, łamie wszelkie konwenanse i nie boi się kontrowersyjnych tematów. Porusza je zarówno podczas swoich występów, jak i w swojej pierwszej książce. Amy Schumer, jedna z najbardziej rozpoznawalnych komiczek na świecie w „Dziewczynie z tatuażem na lędźwiach” obnaża stereotypy dotyczące płci oraz mechanizmy rządzące światem show-biznesu. Jak sama twierdzi: „lektura nie jest pamiętnikiem ani autobiografią, a jedynie zbiorem historii z życia, w którym gra role córki, siostry, przyjaciółki, satyryczki, aktorki, czyjejś sympatii, dziewczyny na jedną noc, pracownicy, pracodawczyni, kochanki, fajterki, hejterki, pożeraczki spaghetti i amatorki wina”. Opowieści przedstawiane przez Schumer to nie tylko barwne anegdoty, ale przede wszystkim historie ukazujące wartości, z którymi utożsamia się wiele kobiet. Komediantka  przeciwstawia się lansowanemu przez kobiece magazyny i przemysł urodowy jedynemu słusznemu wizerunkowi kobiety.

Schumer, której rodzice krótko po jej narodzinach stracili cały swój majątek, opowiada o tym jak musiała nauczyć się żyć bez prywatnego samolotu, wakacji na Bahamach i zamieszkać w piwnicy. W tym samym czasie jej ojciec zachorował na stwardnienie rozsiane, a matka zdradziła go z jego najlepszym przyjacielem. Słodko-gorzkie historie opowiadane przez autorkę dotyczą także jej licealnych przygód (gdy np. kradła z koleżankami stroje kąpielowe z galerii handlowych), początków kariery  (gdy swoją pierwszą większą wypłatę oddała siostrze) czy ważnych dla niej wartości (siła i niezależność). Amy Schumer dzieli się doświadczeniami, które ukształtowały to kim jest – kobietą, która ma odwagę, by obnażyć swoją duszę i pokazać to, co jest dla niej naprawdę ważne, jednocześnie sprawiając, iż czytelnik może zacząć śmiać się w głos.

Fragment książki:
„Jestem kompletnie popieprzona i totalnie zakręcona, więc nie mogę zaoferować wam takich mądrości. Jedyne, co mogę zrobić, to przedstawić wam swoje błędy, pomyłki, swój ból i powody do śmiechu.”

Amy Schumer – amerykańska aktorka komediowa specjalizującą się w stand-upie, scenarzystka i producentka. Jest pomysłodawczynią, współproducentką, współscenarzystką oraz główną gwiazdą komediowego serialu skeczowego „Inside Amy Schumer”. Zagrała główną rolę i napisała scenariusz do komedii romantycznej „Wykolejona”. Znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu TIME.

Aby przeczytać fragment, kliknij >>>TUTAJ
Książkę „
Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach” zamówisz >>>TUTAJ

Dane szczegółowe:
Autor: Amy Schumer
Cena: 39,90 PLN
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
ISBN: 978-83-65601-85-8
Tłumaczenie: Przemysław Hejmej
Tytuł oryginalny:
The Girl With the Lower Back Tattoo
Ilość stron: 352
Format: 15.0 x 22.0 cm

 

Kategorie: Literatura

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.