„Czytam po polsku”

Przegląd

W sobotę 24 lutego, w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Toronto, odbyła się inauguracja projektu „Czytam po polsku”. Konsul Generalny Krzysztof Grzelczyk wraz z małżonką Jolantą Grzelczyk wręczyli uczniom pierwsze wyprawki czytelnicze.

Projekt rozpoczęty przez Konsulat Generalny RP w Toronto, adresowany do dzieci, ma zachęcać do zainteresowania się językiem polskim i czytania polskich książek.

Konsulat rozpoczął projekt „Czytam po polsku”, nawiązując do obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, ustanowionego w 1999 roku przez UNESCO. W projekcie uwzględniono trzy grupy wiekowe dzieci: do lat 3, od 3 do 5 lat oraz dzieci w wieku do pierwszej klasy szkoły podstawowej. „Czytelnicze wyprawki” mają trafiać do dzieci do lat siedmiu, których duża i co roku rosnąca grupa odbiera w konsulacie swój pierwszy polski paszport, a także do uczniów pierwszych klas polskich szkół w okręgu konsularnym miasta Toronto.

więcej www.toronto.msz.gov.pl

 

Ponad 1 mln osób w Kanadzie ma polskie korzenie, a Toronto i aglomeracja Toronto to największe skupisko Polaków w Kanadzie.

 

 

fot. za www.toronto.msz.gov.pl

Kategorie: Instytucje, Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.