Klub Proza: Mateusz Chomicki, Andrzej Ziemiański i Eugeniusz Dębski

Klub Proza: Mateusz Chomicki, Andrzej Ziemiański i Eugeniusz Dębski

Przegląd

W najbliższych dniach w klubie Proza odbędą się dwa interesujące wieczory literackie. Mateusz Chomicki opowie o swojej najnowszej książce „Śmiech,” a Andrzej Ziemiański i Eugeniusz Dębski będą gośćmi Irka Grina w ramach cyklu „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze”.

Pierwsze spotkanie literackie we Wrocławskim Domu Literatury w nowym roku odbędzie się 11 stycznia o 19:00 w klubie Proza. Jego bohaterem będzie Mateusz Chomicki, młody poeta i współzałożyciel zespołu Inaczej. Pretekstem do spotkania jest trzecia książka poetycka autora, pt. „Śmiech,” która ukazała się z końcem 2017 roku. Wstęp wolny.

Tydzień później, w czwartek 18 stycznia o 19:00, warto wybrać się na pierwszą tegoroczną odsłonę cyklu „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze”. Tym razem Irek Grin zaprosił do rozmowy dwóch popularnych i docenianych przez czytelników autorów: Andrzeja Ziemiańskiego i Eugeniusza Dębskiego – znanych głównie z tworzenia literatury fantastycznej, ale eksplorujących również inne gatunki literackie. I właśnie o tych mniej popularnych obliczach ich twórczości będzie z pisarzami dyskutował Irek Grin. Dowiemy się m.in., dlaczego autor bestsellerów zarzuca serię przynoszącą mu sławę i w jakim celu próbuje sił w nowym gatunku? Wstęp wolny.

W weekendy nadal możemy uczestniczyć w bezpłatnych seansach filmowych. Kino w Prozie ma swoje dwie odsłony. W soboty o 11:00 (najbliższy seans 13 stycznia) mają miejsce Poranki rodzinne, czyli pokazy filmów familijnych i animacji dla dzieci. Natomiast w każdą niedzielę o 18:00 (najbliższy pokaz 14 stycznia) kinomani mogą odkrywać książkowo-filmowe obrazy w ramach cyklu „Literatura na ekranie”. Za każdym razem można obejrzeć inną adaptację dzieła literackiego – od klasyki po mniej znane książki reprezentujące różne gatunki. W 2017 roku odbyły się m.in. projekcje ekranizacji tak ważnych dzieł jak „Okruchy dnia” ubiegłorocznego noblisty Kazuo Ishiguro, „Lśnienie” Stephena Kinga, czy słynnej powieści science fiction Philipa K. Dicka „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?”. Kontynuacja cyklu to dalsza przygoda z literaturą i kinem. W repertuarze będą się pojawiać różne gatunki filmowe, obrazy sprzed lat oraz nowości, a tytuły – tradycyjnie w Kinie w Prozie – pozostają tajemnicą aż do dnia seansu.

Do klubu Proza warto wybrać się również 13 stycznia o 20:00 na gościnny występ –muzyczno-teatralną improwizację pt. „Niepokój/Disquiet” inspirowaną „Księgą niepokoju” Fernando Pessoi, tekstem, który odkryto dopiero po śmierci artysty. Bilety w cenie 15 złotych do nabycia przez spektaklem w klubie Proza.

19 stycznia w klubie Proza zabrzmią rytmy flamenco! Tego dnia o 19:30 na tutejszej scenie obędzie się pokaz w ramach 10. Karnawału Flamenco Wrocław. To fantastyczna okazja, by poznać tę wyjątkową część hiszpańskiej kultury, gdyż na koncert tancerzy ze Studia Sueños wstęp jest wolny!

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Klub Proza

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.