Już 13 lutego do księgarń trafi najnowsza powieść twórcy Maleny i Cinema Paradiso – Giuseppe Tornatore!

Przegląd

Już 13 lutego do księgarń trafi najnowsza powieść twórcy Maleny i Cinema Paradiso – Giuseppe Tornatore!

Korespondencja (La corrispondenza) to literacki debiut nagradzanego reżysera oraz jedyny tytuł, który jednocześnie pojawił się w księgarniach i na wielkim ekranie. Filmowa adaptacja powieści została nakręcona przez Tornatore z rozmachem – ze wspaniałą muzyką Ennio Morricone oraz Olgą Kurylenko i Jeremym Ironsem w rolach głównych (premiera 2016 r.)!

 

„Jesteśmy w stanie zobaczyć martwe gwiazdy, mimo że już nie istnieją. To właśnie ich tragiczny koniec pozwala nam je odkryć”.

Podobnie miłość Eda i Amy wykracza poza prawa czasu i obecności. Ed Phoerum, dojrzały mężczyzna, światowej sławy astrofizyk, ma żonę i dwójkę dzieci. Amy Ryan jest studentką fizyki, która utrzymuje się z pracy kaskaderki. Spotkania kochanków są rzadkie i potajemne, codzienność ich związku to głównie kontakty wirtualne. Ta sieć stopniowo ich przenika, przejmuje nad nimi kontrolę i przenosi ich uczucie poza realną rzeczywistość. Giuseppe Tornatore snuje kunsztowną miłosną intrygę, a przy okazji stawia ważkie pytania czym jest miłość w epoce wszechobecnego Internetu i czy wirtualna obecność jest w stanie zastąpić prawdziwą relację z żywym człowiekiem.

  

Giuseppe Tornatore (ur. w 1956 r.) – słynny włoski reżyser, scenarzysta i pisarz. W 1990 roku zdobył Oscara za film Cinema Paradiso. Twórca wielu głośnych filmów, takich jak Malena (2000) czy Koneser (2013).

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.