Bestsellery 2017 księgarni TaniaKsiazka.pl

Przegląd

Koniec 2017 roku to niewątpliwie czas podsumowań, także tych w literaturze. Po jakie książki Polacy sięgali najczęściej? Jakie gorące tytuły miały swoją premierę w ubiegłym roku? Przedstawiamy Top 10 2017 roku, czyli najpopularniejsze książki mijającego roku, po które najczęściej sięgali Klienci księgarni TaniaKsiazka.pl.

Pierwsza trójka największych książkowych hitów 2017 roku z pewnością dla nikogo nie będzie żadnym zaskoczeniem. Fenomenalna książka Był sobie pies W. Bruce’a Camerona zajęła zasłużone pierwsze miejsce w całym zestawieniu. Ta historia to wzruszająca opowieść o psie, dla którego nawet śmierć nie była powodem do zaprzestania poszukiwań swojego pierwszego właściciela. Książka podbiła serca czytelników na całym świecie, także w Polsce.

Drugie miejsce należy do kontrowersyjnej książki: Macierewicz i jego tajemnice. Wydana niskim nakładem finansowym, nie przypomina popularnych tytułów z pierwszych półek polskich księgarni, a jednak udowadnia, że nie to, co widać, ma znaczenie, ale to, co jest w środku. A informacje o tej książce dotarły aż na same szczyty władzy w Polsce.

Na trzecim miejscu z kolei znalazła się książka: Rok 1984 George’a Orwella. Jeden z największych klasyków literatury, którego popularność nie maleje mimo upływu lat.

Miejsca poza podium, ale nie mniej prestiżowe zajęła książka: Za zamkniętymi drzwiami B A Paris. Ta historia wywołuje prawdziwe dreszcze na plecach. Opowiada o na pozór idealnym małżeństwie, które skrywa bardzo ponure tajemnice.

Miejsce piąte na liście bestsellerów 2017 roku należy do Początku Dana Browna. Tutaj niewątpliwie ogromne znaczenie miał prestiż samego autora, któremu jak zwykle udało się nie zawieść fanów i przy okazji udzielić kilku interesujących odpowiedzi na pytania o pochodzenie człowieka. Z kolei książka Sekretne życie drzew była prawdziwym fenomenem mijającego roku i rozpoczęła nową erę w literaturze popularnej. Po międzynarodowym sukcesie tego tytułu na rynku pojawiło się wiele książek opowiadających o niesamowitym świecie roślin i zwierząt, które nas otaczają. Dzieło Petera Wohllebena zajęło wysokie szóste miejsce zestawienia.

Miejsce siódme przejął w posiadanie tom baśni. Jednak nie są zwykłe baśnie, ale historie napisane przez JK Rowling, znaczy… Barda Beedle’a. 🙂 Dzięki tej książce możemy powrócić do świata Harry’ego Pottera i chwycić w swoje własne ręce książkę, którą Hermiona otrzymała od Dumbledora i która pomogła bohaterom rozwikłać jedną z najważniejszych zagadek w całej serii.

Na miejscu ósmym zestawienia pojawił się tytuł: Mitologia nordycka Neila Gaimana. Ten autor to jeden z najbardziej nietuzinkowych, współczesnych pisarzy fantasy, który zachwyca fanów każdą kolejną wydaną książką. Miejsce dziewiąte należy do Psiego najlepszego, czyli Był sobie pies na święta. To niezwykle ciepła i urokliwa historia, której bohaterami są oczywiście słodkie pieski.

Natomiast miejsce dziesiąte i tylko pozornie ostatnie, ponieważ w odniesieniu do całego roku również bardzo prestiżowe, to Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień Davida Lagercrantza. Sukces tej książki świadczy o tym, że fani już zaakceptowali następcę Stiega Larssona i z równą niecierpliwością, jak na książki tego wielkiego pisarza, czekają teraz na tytuły Davida Lagercrantza.

Kategorie: Bestsellery

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.