Najlepsze Książki na Gwiazdkę 2017 w Impulsie

Przegląd

Impuls poleca

Jak co roku w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na Gwiazdkę 2017” internauci głosujący za pośrednictwem strony www.ksiazkanagwiazdke.pl oraz jurorzy mieli wskazać, jakie książki stanowić będą idealny prezent na święta czy na Mikołajki. Właśnie poznaliśmy laureatów plebiscytu.
Najgorętsze premiery wydawnicze ostatnich miesięcy… a wśród rywalizujących publikacji o tytuł nie mogło zabraknąć książek Oficyny Wydawniczej „Impuls”.

8 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie plebiscytu na Najlepsze Książki na Gwiazdkę 2017. Publikacje Oficyny Wydawniczej „Impuls” w dwóch kategoriach zdobyły pierwsze miejsca!

KAcper na Tropie zła
Internauci polecają Kacpra na tropie zła jako Najlepszą Książkę na Gwiazdkę w kategorii „Nie tylko dla chłopców”.

„Kacper na tropie zła” Ireny Bukowskiej to ciekawa powieść dla młodzieży, ale na pewno z zainteresowaniem przeczytają ją również dorośli, chociażby po to, by odświeżyć sobie wiedzę o historii filozofii i poszczególnych doktrynach, by zastanowić się nad przeszłością i teraźniejszością.

Autorka, która jest doktorem nauk humanistycznych i wykładowcą filozofii oraz pedagogiki, w przystępny sposób pokazuje spojrzenie myślicieli różnych epok na problem dobra i zła. Jej książka nie jest jednak suchą, naukową rozprawą, to pasjonująca i pełna przygód oraz rozmyślań opowieść o przygodach nastoletniego Kacpra i jego kolegi.

Powieść Ireny Bukowskiej można porównać do światowego bestsellera? „Świata Zofii” Josteina Gaardera. Tu również czytelnik poprzez przygody bohaterów zostaje wprowadzony w świat historii filozofii w sposób zrozumiały, przystępny, a jednocześnie fascynujący i przemawiający do odbiorcy bardziej niż akademickie podręczniki.
Dodatkowymi zaletami książki są: spora dawka inteligentnego humoru i dowcipne ilustracje. Ubarwiają one całość i sprawiają, że tropienie zła wraz z Kacprem staje się wspaniałą i pouczającą przygodą.

Ten  DrugiNatomiast Jury plebiscytu miłośnikom publikacji dla dzieci i nie tylko polecają przejmującą książkę Ten Drugi. Opowieść misia Fredka. Zwyciężyła w kategorii „Do wspólnego czytania” pokonując konkurencje zdobywając tytuł Najlepszej Książki na Gwiazdkę.
Książka wzruszająca i skłaniająca do przemyśleń opowieść o pewnej rodzinie, w której życiu najpierw pojawia się długo wyczekiwana radość, a później znienacka nadchodzi niszcząca burza. Oczami pluszowego misia obserwujemy, jak po tej burzy w końcu wychodzi słońce, rany powoli się goją, a w sercach ponownie zaczyna gościć szczęście.

Ta wzruszająca opowieść, choć mówi o największej tragedii, jaka może spotkać człowieka – o utracie dziecka – nie przeraża i nie odbiera chęci do życia. Przeciwnie – tchnie wiarą w jego sens i ciepłem. Śmierć pozostaje w domyśle, niedotykalna, a dziecko, które tracą rodzice, jest anonimowe i pojawia się na tak krótko, że mały czytelnik nie zdoła nawiązać z nim więzi emocjonalnej. Autorka porusza ten najtrudniejszy z tematów z wielką delikatnością i czułością. Książeczka ta, czytana dziecku w przytuleniu, może pomóc w zmierzeniu się z problemem choroby i śmierci.

Czytelnikom oraz jury plebiscytu dziękujemy za oddane głosy, za wsparcie i sympatię, za oceny naszej pracy a naszym wyjątkowym Autorom gratulujemy zacnych tytułów: Najlepszej Książki na Gwiazdkę 2017!

Organizatorom plebiscytów Granice.pl dziękujemy i do usłyszenia w kolejnych konkursach.

Poleca Impuls

Już wiecie, jakich książek nie wolno przegapić, odwiedźcie stronę gwiazdkowego plebiscytu oraz strony z nagrodzonymi tytułami (zapoznajcie się z wynikami konkursu: ksiazkanagwiazdke.pl)

Rekomenduje i poleca Oficyna Wydawnicza ‚Impuls”.

 

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: Impuls

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.