PocketBook Touch HD 2 – komfortowe e-czytanie w nowym świetle

Przegląd

Od debiutu PocketBook Touch HD Ruby Red nie minęły jeszcze trzy miesiące,
a rodzina Touch HD chwali się kolejną generacją czytników.
Czym może poszczycić się nowy przybysz? Na pewno inteligencji nie można mu odmówić.

Najnowszy model w linii dotykowych czytników z rozdzielczością 300 dpi i obsługą plików mp3 dysponuje zaskakującą technologią, jaką jest SMARTlight. Rozwiązanie to nie tylko pozwala dostosować natężenie przedniego podświetlenia tak, jak to było w dotychczasowych modelach, ale także umożliwia uwzględnienie dobowego rytmu organizmu i zmianę barwy światła.

SMARTlight działa w dwóch trybach: automatycznym, ustawionym domyślnie i manualnym, dzięki któremu użytkownik samodzielnie dobiera ustawienia podświetlenia zgodnie ze swoimi preferencjami.

Podobnie jak poprzednik, czytnik PocketBook Touch HD 2 może poszczycić się dotykowym wyświetlaczem E Ink Carta™ z wiązkami podczerwieni oraz rozdzielczością (1072 х 1448 pikseli) i 300 dpi, dzięki czemu wyświetlany tekst jest wyjątkowo wyraźny, a wysoki kontrast czerni i bieli zapewnia optymalny komfort e-czytania.

Czym by było nowoczesne urządzenie bez wielozadaniowości? PocketBook Touch HD 2 obsługuje nie tylko 17 najpopularniejszych formatów plików tekstowych, ale także odtwarza audiobooki i muzykę w formacie mp3. Korzystając z funkcji Text-to-Speech, użytkownik może także odsłuchiwać tekst e-książki, niezależnie od formatu pliku. W czytniku jest gniazdo na standardową wtyczkę „audio-jack” 3,5 mm, do którego można podłączyć słuchawki lub niewielkie głośniczki.

Niewielki czytnik, ważący zaledwie 180 gramów, ma nieograniczone możliwości. Poza 8 GB pamięci wewnętrznej i gniazdem na kartę microSD o pojemności do 32 GB ma wbudowane łącze Wi-Fi, które zapewni stały dopływ nowych e-booków. Wirtualne konto Dropbox, funkcje Send-to-PocketBook oraz PocketBook Sync, jak również preinstalowana aplikacja Legimi zasilą półki przenośnej biblioteczki.

Stylowy, ciemnoczekoladowy czytnik został zamknięty w poręcznej, przyjemnej w dotyku obudowie. Tylna ścianka ma perforowane pokrycie, które zapewnia solidniejszy uchwyt urządzenia. PocketBook Touch HD 2 obsługiwany jest zarówno z poziomu dotykowego ekranu, jak i przycisków umieszczonych z przodu czytnika. Sugerowana cena nowego „bystrzaka” to 699 zł.

Specyfikacja PocketBook Touch HD 2

Komponent

Charakterystyka

Rodzaj ekranu

E Ink Carta™

Rozdzielczość ekranu

1072 × 1448

Rozmiar ekranu

6”

DPI

300

Odcienie szarości

16

Interfejs dotykowy

Wielodotykowy z wiązkami podczerwieni

Podświetlenie przednie

+
(SMARTlight)

Procesor

1GHz

RAM

512 MB

Wbudowana pamięć*

8 GB*

Akumulator

Litowo-polimerowy, 1500 mAh, do jednego miesiąca użytkowania bez konieczności ładowania**

Czujnik zamknięcia okładki

+

Wi-Fi

+

USB

Micro-USB

Gniazdo karty pamięci

microSD o pojemności do 32GB

Wyjście audio

+ (standardowe 3,5 mm)

Wymiary

113,5 × 175 × 9mm

Waga

180 g

Kolory

Ciemnobrązowy

W zestawie

Czytnik, kabel USB, instrukcja, gwarancja, opakowanie

System operacyjny

Linux 3.0.35

Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji)

PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM

Obsługiwane formaty obrazów

JPEG, BMP, PNG, TIFF

Obsługiwane formaty dźwięków

MP3

Konwersja tekstu na mowę (Text-to-Speech) Angielski, (darmowa dostępność 15 innych opcji językowych na www.pocketbook-int.com)

Słowniki

ABBYY Lingvo® (24 opcje językowe), angielsko-niemiecki, Webster’s Dictionary 1913

Usługi internetowe

ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync

Aplikacje

Legimi, Odtwarzacz audio, przeglądarka Internetu, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć

* pojemność może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania

** czas pracy baterii i parametry podane powyżej mogą różnić się w zależności od sposobu użytkowania, ustawień oraz aktywności połączenia bezprzewodowego

Kategorie: nowe technologie

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.