Anselm Grün OSB, „Błogosławieństwa na ważne chwile”

Przegląd

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0

Anselm Grün OSB,

„Błogosławieństwa na ważne chwile”,

liczba stron: 200 ,

cena: 25,00 zł,

ISBN: 978-83-8065-028-2

 

O błogosławieństwach i życzliwości…
W każdej sytuacji życia potrzebujemy błogosławieństwa. Inni też go od nas potrzebują. Jak je wyrazić? W jakich słowach, gestach, przesłaniu? Doskonałą pomocą może okazać się najnowsza książka o. Anselma Grüna – Błogosławieństwa na ważne chwile, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.
W książce znajduje się wiele propozycji – błogosławieństw na chwile uroczyste i te codzienne; radosne i bolesne, gdy coś rozpoczynamy lub musimy coś zakończyć; gdy podejmujemy ważne decyzje… Autor podkreśla, ze we wszystkich tych sytuacjach każdemu człowiekowi powinno towarzyszy
Boże błogosławieństwo – i błogosławieństwo swoich bliskich.
O wartości błogosławieństw i ich potrzebie przekonuje sam autor: „Drogi Czytelniku, mam nadzieję, że zaproponowane w tej książce rytuały uwrażliwią Cię na wszystkie te chwile, w których musimy polegać na Bożym błogosławieństwie i w których Bóg nas błogosławieństwem obdarza. Mając to na uwadze chciałabym pokazać, w jaki sposób możemy prosić Boga o błogosławieństwo w najróżniejszych sytuacjach życiowych”.
Niezbędnik na ważne okazje
Błogosławieństwa na ważne chwile to skarbnica myśli, cytatów, ułożonych w formę życzeń. Zainspirują one czytelnika do stworzenia własnych oryginalnych, pełnych radości i ciepła życzeń z okazji ważnych uroczystości jak np. urodziny, imieniny, chrzest czy ślub. Będzie to także doskonały prezent mówiący o wielkiej życzliwości jaką darzymy osobę obdarowaną.

O autorze:
Anselm Grün OSB urodził się 14 stycznia 1945 w Junkershausen. Teolog, pisarz, mnich benedyktyński. W 1964, po zdaniu matury w Riemenschneider-Gymnasium w Würzburgu, wstąpił do benedyktynów w opactwie Münsterschwarzach, gdzie rozpoczął nowicjat.
Od 1965 do 1971 studiował filozofię i teologię w St. Ottilien i w Rzymie. W 1974 otrzymał tytuł doktora teologii. W latach 1974 – 1976 studiował zarządzanie w Norymberdze. Od 1977 roku pełnił funkcję odpowiedzialnego za zarząd majątkiem opactwa Münsterschwarzach (zrezygnował w roku 2013). Jest znawcą psychologii i psychoterapii, specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących kierowania ludźmi i przedsiębiorstwami, rozwoju wewnętrznego, przezwyciężania negatywnych uczuć i emocji, a także rozwoju poczucia własnej wartości i godności.
Swoją pierwszą książkę – „Czystość serca” – o. Anselm napisał w 1976 r. Dziś jest już ich ponad 250, a łączny nakład osiągnął ponad 14 milionów egzemplarzy. Prowadzi kursy dla zarządów największych niemieckich korporacji, a także dla zwykłych ludzi pragnących odnaleźć szczęście w życiu osobistym. Książki Anselma Grüna zostały wydane w nakładzie ponad 3 miliony egzemplarzy i przetłumaczone na ponad 30 języków (m.in. chiński, polski, hiszpański, duński, portugalski, czeski, angielski, koreański, rumuński, ukraiński, estoński, chorwacki, szwedzki, węgierski, francuski, duński, serbski, włoski, norweski, słowacki).

Udostępnij
Share on Facebook0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Share on Google+0
Kategorie: Religia