Anselm Grün OSB, „Błogosławieństwa na ważne chwile”

Przegląd

Anselm Grün OSB,

„Błogosławieństwa na ważne chwile”,

liczba stron: 200 ,

cena: 25,00 zł,

ISBN: 978-83-8065-028-2

 

O błogosławieństwach i życzliwości…
W każdej sytuacji życia potrzebujemy błogosławieństwa. Inni też go od nas potrzebują. Jak je wyrazić? W jakich słowach, gestach, przesłaniu? Doskonałą pomocą może okazać się najnowsza książka o. Anselma Grüna – Błogosławieństwa na ważne chwile, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.
W książce znajduje się wiele propozycji – błogosławieństw na chwile uroczyste i te codzienne; radosne i bolesne, gdy coś rozpoczynamy lub musimy coś zakończyć; gdy podejmujemy ważne decyzje… Autor podkreśla, ze we wszystkich tych sytuacjach każdemu człowiekowi powinno towarzyszy
Boże błogosławieństwo – i błogosławieństwo swoich bliskich.
O wartości błogosławieństw i ich potrzebie przekonuje sam autor: „Drogi Czytelniku, mam nadzieję, że zaproponowane w tej książce rytuały uwrażliwią Cię na wszystkie te chwile, w których musimy polegać na Bożym błogosławieństwie i w których Bóg nas błogosławieństwem obdarza. Mając to na uwadze chciałabym pokazać, w jaki sposób możemy prosić Boga o błogosławieństwo w najróżniejszych sytuacjach życiowych”.
Niezbędnik na ważne okazje
Błogosławieństwa na ważne chwile to skarbnica myśli, cytatów, ułożonych w formę życzeń. Zainspirują one czytelnika do stworzenia własnych oryginalnych, pełnych radości i ciepła życzeń z okazji ważnych uroczystości jak np. urodziny, imieniny, chrzest czy ślub. Będzie to także doskonały prezent mówiący o wielkiej życzliwości jaką darzymy osobę obdarowaną.

O autorze:
Anselm Grün OSB urodził się 14 stycznia 1945 w Junkershausen. Teolog, pisarz, mnich benedyktyński. W 1964, po zdaniu matury w Riemenschneider-Gymnasium w Würzburgu, wstąpił do benedyktynów w opactwie Münsterschwarzach, gdzie rozpoczął nowicjat.
Od 1965 do 1971 studiował filozofię i teologię w St. Ottilien i w Rzymie. W 1974 otrzymał tytuł doktora teologii. W latach 1974 – 1976 studiował zarządzanie w Norymberdze. Od 1977 roku pełnił funkcję odpowiedzialnego za zarząd majątkiem opactwa Münsterschwarzach (zrezygnował w roku 2013). Jest znawcą psychologii i psychoterapii, specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących kierowania ludźmi i przedsiębiorstwami, rozwoju wewnętrznego, przezwyciężania negatywnych uczuć i emocji, a także rozwoju poczucia własnej wartości i godności.
Swoją pierwszą książkę – „Czystość serca” – o. Anselm napisał w 1976 r. Dziś jest już ich ponad 250, a łączny nakład osiągnął ponad 14 milionów egzemplarzy. Prowadzi kursy dla zarządów największych niemieckich korporacji, a także dla zwykłych ludzi pragnących odnaleźć szczęście w życiu osobistym. Książki Anselma Grüna zostały wydane w nakładzie ponad 3 miliony egzemplarzy i przetłumaczone na ponad 30 języków (m.in. chiński, polski, hiszpański, duński, portugalski, czeski, angielski, koreański, rumuński, ukraiński, estoński, chorwacki, szwedzki, węgierski, francuski, duński, serbski, włoski, norweski, słowacki).

Kategorie: Religia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.