26. edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek, 1. Targi Wszystkiego Dobrego i wydarzenia w Klubie Proza

materiały prasowe fot. Andrzej Solnica

Dwudziesta szósta edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek rusza już w czwartek 30 listopada i potrwa do niedzieli 3 grudnia. Z czytelnikami spotka się w tym roku aż 175 autorów. Będzie okazja porozmawiać o książkach i zdobyć autografy.

Targi Dobrych Książek odbędą się w Hali Stulecia, przyjedzie na nie blisko dwieście najlepszych wydawnictw z całej Polski. Znajdziemy tu tysiące książek – wszystkie gatunki, publikacje premierowe, książki artystyczne, albumy, literaturę dla dorosłych, dzieci i młodzieży, a także komiksy. Jak co roku można spodziewać się atrakcyjnych przedświątecznych rabatów.

Imprezie towarzyszy bogaty program, dzięki któremu osoby odwiedzające Targi mogą uczestniczyć w spotkaniach z autorami, panelach dyskusyjnych, warsztatach, a także obejrzeć ciekawe wystawy.Wśród autorów, który odwiedzą WTDK spotkamy między innymi: Olgę Tokarczuk, Mariusza Szczygła, Adama Wajraka, KatarzynęPakosińską, Beatę Maciejewską, Jakuba Ćwieka,Marka Krajewskiego, Jakuba Małeckiego, Michała Zawadkę, Tomasza Owsianego, Beatę Kost, Martę Abramowicz, Annę Wiatr, Katarzynę Wężyk, Marcina Pałasza, Piotra Załuskiego, profesora Jerzego Bralczyka, profesora Jana Hartmana, profesora Janusza Deglera i wielu innych. Po raz pierwszy Wrocławskim Targom Dobrych Książek towarzyszyć będą Targi Wszystkiego Dobrego. W kuluarach Hali zostanie stworzona strefa sztuki i ładnych przedmiotów, gdzie rozgości się ponad sześćdziesięciu wystawców. Kupimy tu dobry design, sztukę użytkową, odzież od młodych polskich projektantów, oryginalną biżuterię, artykuły dla dzieci,obrazy, plakaty, grafiki, autorską ceramikę, artykuły do wystroju wnętrz, płyty winylowei inne wyroby rękodzielnicze. Wstęp na Wrocławskie Targi Dobrych Książek I Targi Wszystkiego Dobrego tradycyjnie będzie bezpłatny.

Natomiast w Klubie Proza najbliższy tydzień upłynie pod znakiem ciekawych spotkań literackich, m.in. o poezji zaangażowanej i biografii Gombrowicza. W czwartek 30 listopada wszyscy zainteresowani współczesną rodzimą poezją powinni odwiedzić klub Proza, gdzie o godz. 19:00 odbędzie się otwarte spotkanie z Iloną Witkowską i Jasiem Kapelą. Współorganizatorem spotkania jest Korporacja Ha!art, wydawca serii, w której ukazały się tomiki „Lucyfer zwycięża” Witkowskiej oraz „Modlitwy dla opornych” Kapeli. Spotkanie poprowadzi Maja Staśko, współpracownica m.in. Krytyki Politycznej, redaktorka obu książek.Jak możemy przeczytać na stronie wydawcy, Seria Poetycka pod redakcją Mai Staśko prezentuje wiersze poetów i poetek, które działają. Zabierają głos, zajmują stanowisko, wkurwiają i krzyczą. Są zaangażowane, są zaangażowani: feministycznie, ekologicznie, pracowniczo, antykapitalistycznie. Walczą o lepszy świat.
Więcej o spotkaniu: https://www.facebook.com/events/134207763909733/

1 i 2 grudnia w klubie Proza stanie pod znakiem Energii Dźwięku#11. O 17:00 w piątek i o 18:00 w sobotę startują rozliczne wydarzenia, w tym koncerty (m.in. zagra Spiritual Front), wykłady, wystawy i dyskusje. Organizatorem dwudniowego festiwalu jest WroclawIndustrialFestival. Informację o biletach znaleźć można na stronie: http://industrialart.eu/.

W niedzielę o 18:00 (3 grudnia) tradycyjnie już w ramach cyklu Kino w Prozie: literatura na ekraniewarto odwiedzić Prozę, by zobaczyć kolejną adaptację dzieła literackiego. Tytuł pozostanie niespodzianką do dnia seansu, ale jak zawsze można spodziewać się ekranizacji reprezentującej kinematografię stojącą na najwyższym poziomie. Wstęp na seans jest bezpłatny.

Witold Gombrowicz, jeden z najciekawszych polskich literatów XX wieku zmarł blisko 50 lat temu, ale dopiero w 2017 roku doczekaliśmy się powstania jego biografii. Jej autorką jest Klementyna Suchanow, z którą czytelnicy będą mogli spotkać się i porozmawiać we wtorek 5 grudnia o godz. 19:00. Autorka przez lata zbierała materiały, prowadziła rozmowy i podróżowała śladami Gombrowicza. Efektem jest monumentalne dzieło, w którym odbija się nie tylko Itek/Witold, ale także fermentująca kulturowo Europa XX wieku na tle skomplikowanych historycznych wydarzeń. Rozmowę poprowadzi Stanisław Bereś. Wstęp wolny.
Więcej o spotkaniu: https://www.facebook.com/events/154503998502133/

Salon Silesiusa to cykl spotkań poetyckich, stanowiących swoiste odliczanie do mającego miejsce w maju finału Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Bohaterem kolejnej odsłony (6 grudnia, godz. 18:00)będzie Tomasz Różycki, poeta, tłumacz (m.in Artura Rimbauda, Victora Segalena, Stéphane’aMallarmégo), laureat licznych nagród – m.in. Fundacji im. Kościelskich w roku 2004 za poemat Dwanaście stacji, „Zeszytów Literackich” im. Josipa Brodskiego (2006), Arts&LiteraturePrize 3 QuarksDaily (2010), kilkakrotnie nominowany do Nagrody Literackiej „Nike”. Rozmowę z poetą tradycyjnie poprowadzi Andrzej Zawada, przewodniczący jury Nagrody Silesius. Wstęp wolny.

Więcej o spotkaniu: https://www.facebook.com/events/556725131338784/

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.