Klub PROZA (18-26.10.2017): Jan Němec, Zygmunt Miłoszewski, Umar Abdul-Nasser oraz Paweł Passini

Klub PROZA (18-26.10.2017): Jan Němec, Zygmunt Miłoszewski, Umar Abdul-Nasser oraz Paweł Passini

Przegląd

Trwa Bruno Schulz. Festiwal, w ramach którego odbywają się liczne spotkania autorskie w Klubie Proza, współorganizowane przez Wrocławski Dom Literatury. Przed nami wieczór z Umarem Abdul-Nasserem, Zygmuntem Miłoszewskim, Wiolettą Grzegorzewską i Magdaleną Parys, Joanną Lech i Urszulą Zajączkowską. Natomiast po festiwalu spotkamy się w Prozie z Janem Němcem. Ponadto będzie okazja obejrzeć filmową wersję głośnego spektaklu Dziady. Twierdza Brześć zrealizowanego przez Pawła Passiniego na Białorusi oraz wziąć udział w spotkaniu z reżyserem.

18 października można spędzić w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2) cały wieczór, który zacznie się o 19:00 od wyjątkowego filmu dokumentalnego Jeden dzień w Aleppo, syryjskiego pisarza i dokumentalisty Ali Al-Ibrahima (na film obowiązują bezpłatne wejściówki – do odbioru od 6 października w klubie Proza). Po filmie o 19:30 Więzień z Mosulu, czyli spotkanie z irackim poetą Umarem Abdul-Nasserem, pierwszym gościem Wrocławia w ramach Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia Pisarzy (ICORN). Rozmowę poprowadzi Katarzyna Janusik. Wstęp wolny. Po spotkaniu warto zostać w Prozie na koncert, który rozpocznie się o 21:30. W programie Akordeon+ Duo van Vliet usłyszymy utwory kompozytorów współczesnych na akordeon solo, duet oraz elektronikę (Ian Anderson – altówka, Rafał Łuc – akordeon). Wstęp wolny.

W czwartek 19 października będzie miała miejsce kolejna odsłona autorskiego cyklu spotkań Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze, którego gospodarzem jest Irek Grin. Tym razem jego gościem będzie Zygmunt Miłoszewski, którego Grin przepyta o jego najnowszą książkę, owianą mgłą tajemnicy. Wstęp wolny. Tego dnia warto jednak przyjść do klubu Proza wcześniej, ponieważ już o 17:00 odbędzie się bardzo ciekawe spotkanie pod hasłem Emigrantki. Będzie to rozmowa z Wiolettą Grzegorzewską i Magdaleną Parys, które na co dzień żyją i tworzą poza granicami Polski. Spotkanie poprowadzi Maciej Hen. Wstęp wolny.

Piątek 20 października również będą miały miejsce aż dwa wydarzenia. O 17:00 Nie tylko poezja – spotkanie z Joanną Lech i Urszulą Zajączkowską, które z równą biegłością piszą wierszem i prozą. Rozmowę poprowadzi Adam Poprawa. Wieczorem wszyscy goście tego spotkania spotkają się z publicznością ponownie, ale tym razem w roli jury podczas Turnieju jednej prozy poetyckiej – literackiej gry nie tylko dla profesjonalistów, która rozpocznie się o 21:00. Wstęp wolny.

W poniedziałek 23 października o 17:00 czeka nas wyjątkowe, bo teatralno-literackie wydarzenie. Obejrzymy w klubie Proza projekcję głośnego na Białorusi spektaklu Dziady. Twierdza Brześć w reżyserii znanego polskiego reżysera Pawła Passiniego. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz tłumaczem Dziadów na język białoruski – Serżem Minskiewiczem. Wstęp wolny.

Z kolei we wtorek 24 października temat literatury połączy się z zagadnieniami dotyczącymi fotografii. O 19:00 w klubie Proza z fanami obu tych dziedzin w ramach cyklu Literatura pod napięciem spotka się czeski pisarz, reżyser i fotograf Jan Němec – autor powieści Historia światła opowiadającej o życiu słynnego czeskiego fotografa Františka Drtikola. Wstęp wolny.

Ponadto w weekend w Klubie Proza nie zabraknie również kina! Tradycyjnie w sobotę o 11:00 w ramach spotkań Poranki rodzinne odbędzie się bezpłatny seans animacji dla dzieci. Natomiast w niedzielę o 18:00 zobaczymy film z prowadzonego przez Wrocławski Dom Literatury cyklu kinowego pod hasłem Literatura na ekranie. Wstęp do kina w Prozie jest bezpłatny.

Warto również zwrócić w tych dniach uwagę na wernisaż wystawy fotograficznej Albański raj – analogowych zdjęć Jakuba Jaworskiego z jego podróży po Albanii, który odbędzie się w sobotę 21 października o 20:00 w klubie Proza. Wstęp wolny. Natomiast w kolejny czwartek, 26 października fani nowoczesnej muzyki powinni koniecznie wybrać się do Prozy na koncert Scotta Cazana – kompozytora, programisty i artysty dźwiękowego z Los Angeles tworzącego eksperymentalną muzykę elektroniczną, często inspirowaną cybernetyką i wszelkimi zjawiskami wynikającymi z interakcji człowieka z technologią cyfrową. Bilety w cenie 20 złotych będzie można zakupić w Klubie Proza w dniu koncertu.

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.