Truman Capote -„Ostatni autobus i inne opowiadania” już w księgarniach!

Przegląd

Mamy zaszczyt zaprezentować książkę Trumana Capote pt. Ostatni autobus i inne opowiadania zawierającą niedawno odnalezione w archiwum Nowojorskiej Biblioteki Publicznej teksty z wczesnego okresu twórczości pisarza! To kształtujący się dopiero, lecz już na tym etapie wyrazisty i rozpoznawalny głos przyszłej legendy amerykańskiej literatury.

  

 

Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, jak Capote stał się legendą amerykańskiej literatury!

 

Znajdziemy tu historie o zbrodni i przemocy, o uprzedzeniach rasowych i niesprawiedliwości, o biedzie i rozpaczy, ale też o szlachetności, współczuciu i zrozumieniu, o mądrości i fantazji. Przede wszystkim zaś usłyszymy głos przyszłego wielkiego pisarza, który był literacką osobowością zgoła niepodobną do innych.

 

 

 Truman Capote (1924-1984) – jeden z czołowych powojennych pisarzy amerykańskich. Uznanie przyniosła mu powieść Inne głosy, inne ściany (1948). Oprócz opowiadań  i szkiców opublikował także powieści Harfa traw i Śniadanie u Tiffany’ego oraz  arcydzieło literatury faktu:  Z zimną krwią (w Polsce m.in. wydane i wielokrotnie wznawiane przez DW REBIS)te trzy książki  zostały przeniesione na wielki ekran.

 

Hilton Als, autor przedmowy do tego tomu, jest etatowym pracownikiem „New Yorkera”. Publikuje również w „The New York Review of Books”. Jest autorem książek The Women i White Girls. Mieszka w Nowym Jorku.

 

Kategorie: Literatura
Tagi: Rebis

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.