Platon w Grupie Empik! Transakcja zakupu sfinalizowana

Platon w Grupie Empik! Transakcja zakupu sfinalizowana

Przegląd

Platon – jeden z największych dystrybutorów książek na polskim rynku  dołączył do Grupy Empik. Transakcja nabycia większościowych udziałów Platona przez Empik została zrealizowana po wydaniu zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Empik stawia na ciągły rozwój oferty książkowej – tak, aby zapewnić odbiorcom o różnych preferencjach czytelniczych najszerszy na rynku wybór tytułów we wszystkich gatunkach. – Bliska współpraca z Platonem, który skupia ofertę od 300 wydawców, pozwoli nam ten cel zrealizować – podkreśla Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Grupy Empik.

Dla Platona wejście do Grupy Empik oznacza jeszcze lepszą jakość obsługi klientów i szybki rozwój – mówi Paweł Filar, Prezes Spółki Platon. – Dzięki temu połączeniu wydawcy będą mogli współpracować z dużym, profesjonalnym, solidnymi i bezpiecznym Partnerem, który zapewni im najszerszą dystrybucję: od księgarń – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, przez sieci księgarskie – w tym Empik, po supermarkety i dyskonty. Z drugiej strony nasi partnerzy detaliczni będą mieli dostęp do najszerszej i najatrakcyjniejszej oferty wydawniczej w Polsce.

Założyciele Platona – Paweł Filar i Jacek Darowski, pozostają w Zarządzie Spółki i wspólnie z Empikiem będą pracować nad dalszym rozwojem biznesu dystrybucyjnego. Do Zarządu Platona dołączyła, jako Dyrektor Finansowy, Iwona Rytel (dotychczasowy CFO Empik e-commerce).

Kategorie: HOT, Rynek Polski
Tagi: EMPiK, Platon

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.