Woblink i spółka eCom Group przejęły sklep Matras.pl

Woblink i spółka eCom Group przejęły sklep Matras.pl

Przegląd

Woblink i spółka eCom Group, podjęły się reaktywacji marki i sklepu Matras.pl

„Matras był drugą po Empiku, największą siecią księgarń w Polsce. Jej upadek mocno wstrząsnął rynkiem. Choć w ostatnich miesiącach działalności Matrasa nie brakowało niezadowolonych kontrahentów, to ogromna część zwykłych klientów tęskni za tą marką.

Słuchając tych głosów i wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, postanowiliśmy podjąć się wskrzeszenia marki online. Już dziś udostępnimy wersję beta księgarni Matras.pl. Będziemy stale nad nią pracowali i udoskonalali jej działanie. Jednocześnie chcę poinformować, że nie planujemy uruchamiania księgarń stacjonarnych pod marką Matras.

To dla nas ważny dzień! Pod naszą opieką znajduje się teraz kanał dystrybucji z ogromnym potencjałem i bardzo znaczącymi zasięgami marketingowymi. To m.in. ponad 370 tysięcy subskrybentów newslettera i prawie 108 tysięcy fanów na Facebooku. Bardzo nie chcieliśmy by potencjał tej marki został zmarnowany. Postaramy się przekuć ten potencjał w sukces, tak by Matras.pl osiągał fantastyczne wyniki sprzedaży Państwa książek.

Mamy doświadczenie i pasję potrzebne by podołać temu zadaniu. Od lat z sukcesem prowadzimy Woblink.com, a w ramach eComGroup także księgarnie internetowe takie jak Chodnik Literacki, Znak.com.pl, FlowBooks, czy Paskarz.pl. Posiadamy niezbędne zaplecze logistyczne, ludzkie i marketingowe, ale bardzo też liczymy na wsparcie z Państwa strony i owocną współpracę.

Jeżeli chodzi o sprzedaż Państwa książek, będziemy opierali się o bliską współpracę z hurtowniami, tak jak dotychczas w przypadku w/w księgarń. W kwestii współpracy komunikacyjnej i naszego zaangażowania w promocję Państwa książek, będziemy robić to tak jak dotychczas w Woblinku. Dobra i dynamiczna współpraca – wierzymy, że efekty będą rewelacyjne. A zatem od dziś będziemy promować i sprzedawać Państwa książki w każdym formacie, za pośrednictwem kilku marek i mam nadzieję robić dla Państwa dobrą robotę.

Chciałabym jednocześnie podkreślić, że nie przejęliśmy spółki Matras a jedynie prawo do operowania marką Matras (dzierżawimy prawo do korzystania z marki i sklepu internetowego Matras). Oznacza to, że nie odpowiadamy za błędy i postępowanie naszych poprzedników, nie dotyczą nas żadne roszczenia dotyczące działalności księgarni do końca 2017 roku. Wszelkie roszczenia należy kierować bezpośrednio do spółki Matras S.A.”

Kategorie: Rynek Polski

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.