„Ala Baba i dwóch rozbójników” nominowana Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

Przegląd

Książka Joanny Wachowiak „Ala Baba i dwóch rozbójników” została nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.


W tym roku po raz pierwszy młodzi czytelnicy mogą wybrać zwycięzcę spośród dziesięciu książek nominowanych przez rzez jury 23. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Głosować można do 07.10.2017 na stronie Biblioteki http://mbp-oswiecim.pl/koziolek-glosowanie/.

  

 

Joanna Wachowiak „Ala Baba i dwóch rozbójników”
Format 14 x 19,2 cm, str. 160, oprawa twarda

ilustracje Teresa Zalewska
ISBN 978-83-7551-500-8

ala_500

Ala musi dzielić pokój z młodszymi braćmi bliźniakami, którzy bywają dla niej prawdziwym utrapieniem. Aby ich uspokoić, dziewczynka zaczyna snuć opowieść o wyprawie kosmiczną rakietą do odległej galaktyki. Ku jej zaskoczeniu bracia wierzą w wymyśloną historię i domagają się relacji z kolejnych wypraw. Ali przychodzi to bez trudu, ma bowiem niezwykłą łatwość opowiadania rozmaitych historii, które brzmią jak prawdziwe. I często z tej umiejętności korzysta, gdy ktoś zadaje jej niewygodne pytania. Ma wymyślone koleżanki, a z tymi ze szkoły nie znajduje wspólnego języka.
A gdy nieoczekiwanie jedna z nich chce się z nią zaprzyjaźnić, okropni bracia psują wszystko, nazywając Alę kłamczuchą. A może Ali tylko tak się wydawało? Może ta katastrofa to początek czegoś nowego?

Joanna Wachowiak:

Doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Pierwsze utwory pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś, kto domagał się opowieści. Mieszka pod lasem z mężem, córką i psem. Latem lubi zimę, zimą lubi lato, tylko wiosnę – zawsze.

W 2014 książka Joanny Wachowiak „Kot kameleon” została nominowana do nagrody IBBY.

W księgarniach można kupić też zeszyt kreatywny inspirowany książką „Ala Baba. Kosmiczne zagadki”

Joanna Wachowiak „Ala Baba. Kosmiczne zagadki”
Format A-4, str. 48, oprawa miękka

ilustracje Teresa Zalewska
ISBN 978-83-7551-533-6

Zagadki500

Osoby podróżujące w niezbadane zakątki kosmosu stykają się z różnymi nietypowymi sytuacjami. Do radzenia sobie z nimi potrzebna jest spostrzegawczość, umiejętność rozwiązywania problemów i nieszablonowego myślenia. Dobra wiadomość: można je rozwijać!

Zeszyt kreatywny inspirowany przygodami bohaterki książki Joanny Wachowiak „Ala Baba i dwóch rozbójników” zawiera zbiór zadań o humorystycznej treści, ich rozwiązywanie usprawnia zdolności twórcze, ćwiczy płynność, giętkość i oryginalność myślenia oraz pobudza wyobraźnię.

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.