Merlin Publishing startuje z nową serią wydawniczą dla najmłodszych: ABC Mitów Świata!

Przegląd

W sierpniu nakładem wydawnictwa Merlin Publishing ukaże się seria książek i kolorowanek dla dzieci pod marką ABC Mitów Świata. Seria wprowadzi młodych czytelników w świat różnorodnych mitologii i kultur, a przy okazji nauczy abecadła.

Koncept serii oparty jest na literach alfabetu, którym przypisane są poszczególne mitologie, a każda z książek przedstawia postaci i miejsca opisujące daną mitologię od A do Z.  Pierwsze trzy książki z serii ABC Mitów Świata to A jak Asgard, przedstawiająca mitologię nordycką, B jak Bies z opisem mitologii słowiańskiej i C jak Cthulhu, wprowadzająca do mało znanej  w Polsce mitologii Cthulhu.

Klimatyczne rysunki bóstw, stworów i mitycznych krain, opisane prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem, są dla nich idealnym przewodnikiem po mapie różnorodnych kultur już od pierwszych lat życia.  Każda z książeczek przyciąga uwagę atrakcyjną formą, a angażującą treścią, której autorką jest Natalia Hluzow  – pobudza wyobraźnię i  ciekawość świata.  Zabiera dzieci w pełną humoru podróż do rozległych korzeni naszej cywilizacji, pokazując, że starożytni bogowie to nie tylko Zeus i jego świta, a pradawne wierzenia i stwory czają się u zarania dziejów każdej społeczności.

ABC Mitów Świata to idealna pozycja dla nowoczesnych rodziców, pragnących wychować dzieci na świadomych, tolerancyjnych dorosłych, sprawnie poruszających się wśród różnych kontekstów kultury.

Starannie opracowane wydanie w twardej oprawie i z płóciennym grzbietem sprawiają, że książki z serii ABC Mitów Świata to idealna propozycja na prezent dla osób poszukujących wyszukanych i niestandardowych publikacji dla dzieci w wieku 4-8 lat.

A jak Asgard to pierwsze spotkanie z mitologią nordycką. Dziś dzieci kojarzą ten świat przede wszystkim za sprawą komiksowych superbohaterów, a tylko nieliczni wiedzą, jak wiele śladów w kulturze pozostawili po sobie zamieszkujący go nordyccy bogowie. Książka uświadamia wszystkim, że w języku angielskim, niemieckim i językach skandynawskich dni tygodnia noszą imiona Thora czy Frei, zaś kierunki świata swoje nazwy odziedziczyły po czterech karłach – Nordim, Surdim, Austrim i Westrim.  Czytając A jak Asgard i oglądając bajkowe ilustracje Nataszy Remesz dzieci dowiedzą się, kto zasiada na tronie Asgardu, kim byli Baldur i Frigg, w co wierzyli Wikingowie i dlaczego czwartek to dzień Thora.

Pamięć o pradawnych stworach zachowana w podaniach i zwyczajach ludowych oraz coraz większe zainteresowanie różnych dziedzin kultury, w tym gier wideo, była inspiracją do stworzenia książki B jak Bies. Przepiękne ilustracje autorstwa Martyny Pawlak rozbudzają ciekawość i wprowadzają dzieci w świat słowiańskich korzeni, o których nie uczą w szkole i o których wciąż wiemy tak niewiele. Dzieci dowiedzą się m.in.: dlaczego lepiej strzec się Strzygi, unikać Czarta i nie ufać Rusałkom.

C jak Cthulhu to fantastyczne spotkanie z mitologią stworzoną przez H.P. Lovecrafta, jednego z prekursorów fantastyki naukowej i horroru. To jedna z nielicznych na polskim rynku wydawniczym pozycja przedstawiająca kompletną mitologię Cthulhu, pełną przedwiecznych istot i niewyjaśnionych zdarzeń. Książka przybliża młodym czytelnikom popularne i chętnie wykorzystywane we współczesnej kulturze opowieści i postaci, a jednocześnie oswaja wszystkie potwory, które tak chętnie kryją się nocami w dziecięcych szafach. Po lekturze C jak Cthulhu dzieci będą wiedziały, że tak naprawdę potwory mieszkają tylko w wyobraźni …a do tego potrafią być całkiem zabawne, a to za sprawą niezwykłych ilustracji autorstwa Grega Murphy’ego.

Serię ABC Mitów Świata uzupełniają dwie kolorowanki, B jak Bies i C jak Cthulhu, które również zawierają pełny alfabet postaci z danych mitologii, a także łamigłówki i wykreślanki ćwiczące umiejętności językowe. Każda kolorowanka to 50 stron słodko-strasznej zabawy w kolorowanie, podczas której dzieci mogą uwolnić wyobraźnię i poznać od A do Z istoty i miejsca z mitologii słowiańskiej i Cthulhu.

Seria ABC Mitów Świata bawi, uczy i wychowuje. Czasem więc jest śmiesznie, czasem strasznie, a czasem pouczająco; a przy tym każdy tekst i każda ilustracja jest cegiełką budującą w głowie dziecka podstawowy obraz różnorodnych mitologii i kultur. A jak Asgard, B jak Bies i C jak Cthulhu to dopiero początek serii, która zostanie rozbudowane o kolejne mitologie, również te mniej znane, które wymagają przybliżenia i ukazania ich niezwykłości w ciekawy i inspirujący sposób.

Książki -każda w cenie 34,99 zł oraz kolorowanki B jak Bies i C jak Cthulhu (w cenie 12,99) ukażą się już 9 sierpnia 2017

 

 

Merlin Publishing to multimedialne wydawnictwo utworzone w 2017 przez właścicieli i managerów związanych z serwisami Merlin.pl i CDP.pl. Firma jest częścią Merlin Group SA.

 

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.