Hola Sopot — warsztaty i spotkania okołoliterackie

Przegląd

 

Literacki dla młodzieży — zapisz się na warsztaty
Warsztaty z Rodríguezem Jiménez-Bravo
Pau (Rodríguez Jiménez-Bravo), autor „Sagi o Atlasie i Axisie” poprowadzi warsztaty, podczas których jego uczestnicy w skrócie poznają historię, język komiksu i nauczą się, jak łatwo jest stworzyć postać w komiksie.
Zapisy na warsztaty >>>

Warsztaty literackie z Anną Cieplak
Częstym problemem młodych ludzi, którzy chcą tworzyć jest wybór tematu czy problemu, który stałby się punktem wyjścia fabuły opowiadania, treścią wiersza czy książki.

Podczas warsztatów będziemy zastanawiać się nad tym, co w przypadku danego uczestnika/uczestniczki może być ważne i warte opisania. Decyduje o tym przecież nie tylko chęć pisania, ale i umiejętność wnikliwej obserwacji świata
i ludzi oraz przekonania, że jakiś problem jest dla nas ważny. Warsztaty literackie będą ukierunkowane na prozę obyczajową.
Zapisy na warsztaty >>>

Warsztaty ilustratorskie z Lucie Gutiérrez
Na nasze szczęście wszyscy nienawidzimy wiele rzeczy i wiele rzeczy kochamy. Zabawniejsze jednak jest mówienie o tych, które nienawidzimy. Każdy uczestnik warsztatów zostanie poproszony, by zilustrować coś, czego nienawidzi. Wszystkie prace zostaną zebrane w jednej wspólnej książce.
Zapisy na warsztaty >>>

Imprezy okołoliterackie
Na poniższe imprezy obowiązują bezpłatne zaproszenia

Almodrama
Wieczór dedykowany twórczości Pedro Almodóvara, hiszpańskiego reżysera, scenarzysty i autora opowiadań, kultowego twórcy autorskiego kina hiszpańskiego. W swoich filmach stwarza prowokujący, komiksowy
i melodramatyczny świat, zamieszkany przez przerysowane osobowości, eklektyczny i pełen namiętności.
Więcej >>>

Czytanie dramatu „Hameln” Juana Mayorgi
Juan Mayorga jest matematykiem i doktorem filozofii. Studiował w Münster, Berlinie i Paryżu. Pracuje jako wykładowca dramaturgii i filozofii w Akademii Teatralnej w Madrycie. Jest autorem wielu wystawianych dramatów i laureatem licznych nagród, m.in. nagrody Valle Inclán (2009), Narodowej Nagrody Teatralnej (2007), nagrody Max dla najlepszego dramatopisarza (2006, 2008, 2009), nagrody Max za najlepszą adaptację (2008).
Więcej >>>

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.