Bestsellery księgarni TaniaKsiazka.pl – czerwiec 2017

Przegląd

Bestsellery czerwca księgarni TaniaKsiazka.pl to spektakularny powrót na jedno z najwyższych miejsc na liście genialnej książki Był sobie pies, W. Bruce’a Camerona. Jednak nawet tak niesamowity awans nie był w stanie zdetronizować numeru jeden minionego miesiąca: Macierewicz i jego tajemnice, Tomasza Piątka. Ten tytuł to książka, o której mówią dosłownie wszyscy i która stała się bestsellerem jeszcze na etapie przedsprzedaży. Warto sprawdzić, jak jeszcze kształtowała się lista 10. bestsellerów księgarni TaniaKsiazka.pl w czerwcu.

Szczególną uwagę zwraca tytuł, który zadebiutował niedawno na TanioKsiążkowej liście i szybko stał się numerem jeden: Macierewicz i jego tajemnice, Tomasza Piątka. Książka niezwykle kontrowersyjna, opowiadająca o niepokojących powiązaniach obecnego ministra MON z różnymi wpływowymi politykami z Rosji, a nawet ze świata przestępczego. Ukazanie się tej książki skutkowało już złożeniem wniosku do prokuratury o podejrzenie popełnienie przestępstwa przez samego Antoniego Macierewicza.

Dwa kolejne miejsca na liście hitów to Był sobie pies, W. Bruce’a Camerona i 13 powodów, Ashera Jaya. Zarówno pierwsza, jak i druga książka doczekały się niedawno spektakularnych ekranizacji. Był sobie pies to opowieść o psie, który udowodnił, że miłość do człowieka jest w stanie pokonać nawet śmierć, a druga opowieść to także historia ze śmiercią w tle. Tym razem chodzi jednak o świat ludzi i jak najbardziej realne problemy współczesnych nastolatków.

Czwarte miejsce należy do tytułu non-fiction. Autor książki Dzika fermentacja, Sandor Ellix Katz był niedawno w Polsce. Jego książka opowiada o zwykłych, niezwykłych produktach, które mamy we własnej kuchni, a których prawdziwą moc i niesamowity smak możemy odkrywać dzięki procesowi fermentacji.

Na 5. i 10. miejscu na liście pojawiły się dwa thrillery-kryminały. Książka autorki Dziewczyny z pociągu, Pauli Hawkins zatytułowana Zapisane w wodzie nie jest niespodzianką na liście. Ten tytuł króluje w top sprzedaży już od dawna, a opowiada o miejscu zwanym Topieliskiem, znajdującym się w miejscowości Beckford, gdzie zaczynają ginąć miejscowe kobiety. Okazuje się, że dawniej topiono tam “czarownice”. Z kolei 10. miejsce należy do nowości od Katarzyny Puzyńskiej. Czarne narcyzy to kolejny genialny kryminał polskiej autorki.

Na liście bestsellerów znalazła się także książka dla dzieci: Nela na kole podbiegunowym. Książki małej podróżniczki od dawna są w czołówce bestsellerów tytułów podróżniczych, ale z pewnością sukces tej konkretnie książki w tym miesiącu można przypisać “rozpędzającym się” właśnie wakacjom.

Nowością na liście i nowością w ofercie księgarni jest książka Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci, Anny Kamińskiej. To opowieść o słynnej, polskiej himalaistce Wandzie Rutkiewicz. Jej życie tak jak śmierć owiane było tajemnicą, aż do teraz. Jej bliscy, wreszcie zdecydowali się opowiedzieć o tej niezwykle kobiecie, ale ta książka to także próba odpowiedzi na pytanie, co naprawdę stało się z Wandą, w górach w 1992 roku.

Top lista 10. bestsellerów czerwca księgarni TaniaKsiazka.pl to solidna podpowiedź dla tych, którzy zastanawiają się po jaką książkę sięgnąć w następnej kolejności.

Kategorie: Bestsellery

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.