Empik na podium w rankingu Najlepszych Pracodawców w branży: sprzedaż

Empik na podium w rankingu Najlepszych Pracodawców w branży: sprzedaż

Przegląd

18. miejsce w ogólnym rankingu TOP 100 Najlepszych Pracodawców i 2. miejsce w branży sprzedaż – Empik zanotował bardzo dobre wyniki w corocznym badaniu firmy doradczej Universum. 5,32% przyszłych pracowników wskazuje Grupę Empik jako idealne miejsce do pracy. W badaniu wzięło udział 27,6 tysiąca młodych ludzi studiujących na 97 kierunkach na 64 polskich uczelniach.

Kategorią, która w badaniu Universum z roku na rok zyskuje coraz większe znaczenie i staje się głównym czynnikiem decydującym o postrzeganiu firmy jako potencjalnego pracodawcy jest przyjazne środowisko pracy, gwarancja zapewnienia równowagi między pracą a życiem osobistym, tzw. work-life balance.

Grupa Empik jest szczególnie atrakcyjna dla młodych ludzi ze względu na bardzo elastyczny grafik pracy w przypadku salonów, możliwości rozwoju w różnych obszarach biznesu i udziału w innowacyjnych projektach. Empik to kultowa marka z tradycją i misją, ale bardzo nowoczesna, która technologicznie dynamicznie się rozwija, jest najlepszym omnichannel retailerem w Polsce, jednym z liderów ecommerce w Polsce, ma stabilną pozycję na rynku a młodzi ludzie to dostrzegają i doceniają – podkreśla Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Empiku. Nie bez znaczenia jest tu również środowisko produktowe, otoczenie, w którym się pracuje – najczęściej powiązane z pasjami (czytanie książek, słuchanie muzyki, granie w planszówki, itd.) oraz dobra atmosfera pracy. Jolanta Muran, Dyrektor HR dodaje – To, że Empik jest pożądanym pracodawcą dla studentów potwierdza liczba aplikacji spływających do nas w ciągu ostatniego roku. Aby uatrakcyjnić naszą ofertę zmieniamy systemy premiowe i rozwijamy szkolenia w tym produktowe, staże menadżerskie i kierownicze. Właśnie uruchamiamy I edycję praktyk studenckich, pracujemy również nad wdrożeniem nowoczesnego i przyjaznego intranetu. Pracownicy Empiku mają atrakcyjne karty rabatowe, działają programy motywacyjne z ciekawymi nagrodami, promowane są awanse wewnętrzne – w ramach struktur salonów, do działów handlowych i wsparcia w centrali oraz do działów ecommerce i digital.

Empik awansował o 9 miejsc w stosunku do ostatniego Rankingu TOP 100 Najlepszych Pracodawców. W tym roku w branży: sprzedaż wyprzedza go tylko IKEA (9.miejsce w ogólnym zestawieniu), kolejna firma z tego segmentu jest dopiero na 46.pozycji w rankingu.

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: EMPiK

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.