Znamy program Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017!

Przegląd

Organizatorzy czternastej edycji Festiwalu, zapraszają wszystkich fanów kryminału i sensacji do Wrocławia w dniach 24-28 maja 2017.

Kryminalne Warsztaty Literackie i Scenariuszowe, spotkania z pisarzami i naukowcami, wykłady otwarte, pokaz filmu, koncert…

ImageWrocław odwiedzą goście z różnych stron świata: Brytyjka Alex Marwood, Szwed Stefan Ahnhem oraz Czeszka Iva Procházková. Nie zabraknie także czołówki polskich autorów kryminałów (i nie tylko kryminałów) – czytelnicy będą mogli spotkać się m.in. z Katarzyną Bondą, Katarzyną Puzyńską, Remigiuszem Mrozem, Olgą Tokarczuk i Jakubem Żulczykiem.

Gośćmi Międzynarodowego Festiwalu Kryminału są jednak nie tylko pisarze i krytycy literaccy. W programie także wykłady akademików, pisarzy i… reżysera (Janusza Majewskiego), pokaz filmu „Prosta historia o morderstwie” z udziałem reżysera Arkadiusza Jakubika i scenarzysty Igora Brejdyganta, koncert Jakubik & Deriglasoff oraz gra miejska.

Nie zabraknie również wątków naukowych. Prawdę o ostatnim kontakcie między światem żywych i umarłych odkryją zespół prokuratorów, policjant, biegły medyk sądowy oraz technik kryminalistyki, a o tym, jak teoria prawnokarna ma się do rzeczywistości, opowiedzą Agata Thannhäuser i Rajnhardt Kokot.

W programie pojawi się także tradycyjne już starcie Jurorów i publiczności z nominowanymi do Nagrody Wielkiego Kalibru. Tytuł najlepszego polskiego kryminału wydanego w 2016 roku poznamy 27 maja.

Program MFK: kliknij TUTAJ

za Portal Kryminalny

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.