Zakończyły się Warszawskie Targi Książki 2017

Przegląd

8. Warszawskie Targi Książki – dziękujemy, że byliście z nami!

Dziękujemy blisko 800 wystawcom z 32 krajów: Argentyny, Australii, Belgii, Białorusi, Chile, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei, Kostaryki, Litwy, Macedonii, Niemiec, Peru, Polski, Portoryko, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch, że byli z nami.

Szczególne podziękowania należą się naszemu Gościowi Honorowemu – Niemcom, którego 220 metrowe stoisko było sceną prezentacji ponad 800 tytułów z 66 wydawnictw i instytucji. Dzięki spotkaniom z Hertą Müller i Charlotte Link oraz 10 innymi niemieckimi autorkami i autorami, polska publiczność miała okazję bliżej przyjrzeć się różnorodności niemieckiej kultury książki.

Cieszymy się, że z oferty edukacyjnej 8. WTK przygotowanej wspólnie z naszymi partnerami skorzystało bezpłatnie ponad 300 przedszkoli i szkół. Oznacza to, że w ciągu dwóch dni (czwartek i piątek) odwiedziło nas w grupach zorganizowanych blisko 8 500 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów wraz z opiekunami.

Dziękujemy bibliotekarzom i księgarzom za skorzystanie z oferty branżowej, którzy dzięki wolnemu wstępowi odwiedzili nas w liczbie 1400 osób.

Dziękujemy twórcom: autorom, tłumaczom, ilustratorom i innym przedstawicielom świata kultury, że w liczbie bliskiej 1 000 stawili się na PGE Narodowym.

Dziękujemy miłośnikom książek i czytania, że spędzili z nami cztery majowe dni, kupując książki, zbierając autografy i biorąc udział w 1 500 pozycji programowych: spotkaniach z autorami, debatach, konferencjach, warsztatach, lekcjach literatury i historii, atrakcjach dla dzieci, wydarzeniach artystyczno-literackich, nagrodach literackich i branżowych, konkursach i wystawach. Szacujemy, że w tym roku od 18 do 21 maja odwiedziło nas 75 000 osób.

Źródło: http://www.targi-ksiazki.waw.pl

Kategorie: Wydarzenia
Tagi: WTK

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.