Tysiąc odłamków Ciebie

Przegląd

Co tak naprawdę kieruje naszym życiem? Czy tylko my mamy na niego wpływ, czy równie dużą rolę odgrywa jedynie przypadek? Często zastanawiamy się jak potoczyłyby się nasze losy, gdybyśmy w danej chwili podjęli inną decyzję, wypowiedzieli inne słowa, lub powstrzymali się od zbyt gwałtownych reakcji. A co gdyby można było poznać konsekwencje naszych wyborów…?

Rodzice Marguerite Caine wierzyli, że wszechświat to tak naprawdę zbiór wszechświatów. Według nich istnieją niezliczone kwantowe rzeczywistości, które możemy nazwać wymiarami. Wymiarów nie sposób policzyć, nie można też przewidzieć jak wiele ich jeszcze powstanie, ponieważ za każdym razem, kiedy stajemy w obliczu jakiejś decyzji, tworzymy kolejny z nich. Mogą różnić się od siebie diametralnie (wyobraźcie sobie, że w jednym z nich jesteście potomkami cara) lub błahostkami – np. kolorem bluzki wybranej na pierwszy dzień w szkole. Teoria rodziców Marguerite była tak nieprawdopodobna, że wzbudzała jedynie śmiech, lecz naukowcom udało się udowodnić swoją rację. Stworzyli urządzenie, które umożliwiało wędrówkę pomiędzy równoległymi rzeczywistościami, a zatem dawało ogromne możliwości dla rozwoju wszelkich nauk. Wtedy jednak ojciec Marguerite zostaje zamordowany, a sprawca – przystojny, małomówny asystent Paul – ucieka do innego wymiaru. To zbrodnia doskonała, lecz Marguerite nie zamierza pozwolić, by człowiekowi, który zniszczył jej rodzinę, uszło to na sucho. Wraz z Theo, drugim zaufanym asystentem rodziców, wyrusza w pościg za Paulem przez różne wszechświaty. Za każdym razem przeskakuje do innej wersji samej siebie i poznaje tajemnice, o których wolałaby nie wiedzieć.

Claudia Grey dostarcza czytelnikowi nie tylko niezapomnianych wrażeń płynących lektury powieści obfitującej w niesamowite przygody, lecz mnoży także pytania. Czy wśród nieskończonej liczby wszechświatów któryś jest prawdziwy? A może wszystkie są tak samo ważne? Czy mamy prawo ingerować w bieg wydarzeń? A jeśli tak, jak daleko możemy się posunąć? Czy możliwość poznania alternatywnych możliwości czyni nas bogatszych, czy tylko bardziej zagubionych?

Tysiąc odłamków Ciebie zabiera czytelników w podróż po zachwycająco złożonych wszechświatach, gdzie los jest nieunikniony, prawda jest nieuchwytna, zaś miłość pozostaje największą z tajemnic.

Ta niezwykła przygoda science-fiction jest pełna zwrotów akcji i niespodzianek.

/Booklist/

Doskonale wyważona mieszanka przygody, science-fiction i romansu spodoba się szerokiemu gronu czytelników.

/School Library Journal/

Ta wciągająca powieść fantastyczna sprawi, że będziecie siedzieć jak na szpilkach i do samego końca gubić się w domysłach.

/Jennifer L. Armentrout/

Claudia Grey to pseudonim mieszkającej w Nowym Orleanie pisarki Amy Vincent, autorki bestsellerowej serii Wieczna noc. Amy Vincent pracowała jako prawniczka, dziennikarka, DJ i wyjątkowo niezdarna kelnerka. Za jej fascynację tajemniczymi i niewyjaśnionymi zjawiskami odpowiada najprawdopodobniej książka Mysteries of the Unexplained, należąca do jej dziadków.

Tysiąc odłamków Ciebie to pierwszy tom trylogii zwanej Firebird, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar. Premiera kolejnej części będzie miała miejsce we wrześniu 2017.

Tytuł oryginalny: A Thousand Pieces of You Tłum.: Małgorzata Kaczarowska
ISBN:978-83-7686-554-6
Oprawa: miękka
Data premiery: 10.05. 2017
Liczna stron: 352
Cena: 39,90

Kategorie: Fantastyka

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.