Piąte Międzynarodowe Seminarium Translatorskie „Tłumacze bez granic”

Przegląd

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu ogłasza nabór uczestników na Piąte Międzynarodowe Seminarium Translatorskie „Tłumacze bez granic”. Odbędzie się ono w dniach 20-27 sierpnia 2017 roku w Zamku na wodzie w Wojnowicach koło Wrocławia oraz we Wrocławiu. Szefem warsztatów translatorskich jest dr Adam Pomorski, prezes Polskiego PEN Clubu.

Program Międzynarodowego Seminarium Translatorskiego „Tłumacze bez Granic”związany jest z rosnącą potrzebą wykształcenia i dokształcania dobrej klasy tłumaczy z języków słowiańskich (głównie ukraińskiego, białoruskiego, ukraińskiego i rosyjskiego) oraz litewskiego na język polski i z języka polskiego na te języki.
Celem projektu jest pogłębienie wiedzy ogólnej i specjalistycznej oraz umiejętności warsztatowych tłumaczy literackich (proza, poezja, eseistyka).

Przewiduje się uczestnictwo 15 osób z Polski oraz Białorusi, Litwy, Ukrainy, Rosji i krajów bałkańskich, zajmujących się zawodowo przekładami z/na język polski. W wyjątkowych wypadkach dopuszcza się uczestnictwo osób z innych krajów. Dodatkowo w programie Seminarium wezmą udział również zaproszeni goście – wykładowcy z Polski i zagranicy.

Zobacz więcej

Kategorie: Szkolenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.