Imieniny Jana Kochanowskiego w tym roku 1 lipca

Przegląd

Kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego odbędzie się w sobotę 1 lipca w Ogrodzie Krasińskich. Na literackim pikniku Biblioteki Narodowej pojawią się pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a także najciekawsze polskie wydawnictwa – z książkami w imieninowych cenach!

Gościem specjalnym będzie w tym roku Joseph Conrad (a właściwie Józef Teodor Konrad Korzeniowski), dlatego nie zabraknie rozmów z wybitnymi tłumaczami – Magdaleną Heydel i Michałem Kłobukowskim oraz znawcami twórczości pisarza. Dalekie podróże nie są tylko domeną ludzi – profesor Jerzy Bralczyk opowie o słowach, które pokonują granice i przenikają do innych języków. Z kolei twórcy literatury faktu podzielą się doświadczeniami związanymi z podróżami do Afryki.

Nie ma Imienin Jana bez Meczu poetyckiego – rywalizacja aktorów na interpretacje wierszy ponownie rozgrzeje scenę i aktywnie głosującą publiczność. „Pieśń świętojańską o Sobótce” wykona zespół Mikromusic, a część muzyczną dopełni – jak zawsze – dansing pod gołym niebem. Imieniny Jana to też wyjątkowa okazja, żeby przy kawiarnianych stolikach spotkać się ze swoimi ulubionymi pisarzami, a w tym roku również z twórcami komiksów. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – w programie znalazły się m.in. spotkanie z autorkami książki Ala ma kota. A Ali?, prezentującej elementarze z całego świata, odbędą się warsztaty z konstruowania (i wodowania) żaglowców, spektakl na podstawie Baśni cygańskich Jerzego Ficowskiego oraz instalacja artystyczna przygotowywana przez Izę Rutkowską (z myślą nie tylko o dzieciach!).

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.