Dalsze przygody Petera Nimble już 10 maja!

Przegląd


Peter Nimble i magiczne oczy” autorstwa Jonathana Auxiera to niewątpliwy hit na rynku wydawniczym. Przygody niewidomego chłopca skradły serca dzieci oraz dorosłych na całym świecie, a sama wytwórnia Walta Disney’a rozważa jego adaptację filmową.

Już 10 maja premierę będzie miała druga część jego przygód – „Sophie Quire – ostatnia strażniczka książek”.

– Prawda jest taka, że ściągnąłem cię tutaj z bardzo ważnego powodu. Powodu, który ma wiele wspólnego z tą książką i z kłopotami, które dotknęły twoje miasto.

Sophie ściskała Księgę Kto. Czuła jak jej serce tłucze o okładkę książki. Pomyślała o tysiącach tomów zgromadzonych na Stosie, które czekały na spalenie.

– Chce pan, żebym uratowała Gwarburg? – spytała

Profesor potrząsnął głową.

– Nie moje dziecko. Chcę, żebyś uratowała świat.

Minęły dwa lata od kiedy Peter Nimble i sir Spląt uratowali Leszczynowe Królestwo. W tym czasie podróżowali wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu przygód. Teraz zostają ponownie wezwani przez profesora Placka, aby udać się z nową misją – muszą odnaleźć dwunastoletnią Sophie Quire.

Sophie nie zna świata poza czterema ścianami księgarni, gdzie naprawia stare książki i marzy o ucieczce od swojego nudnego życia. Kiedy dziwny chłopiec i jego nie mniej dziwny towarzysz składają jej wizytę i pokazują tajemniczą księgę, Sophie decyduje się wkroczyć na ścieżkę pełną przygód i niebezpieczeństw.

Urzekająca opowieść dla wszystkich fanów Piotrusia Pana i Harry’ego Pottera.

Autor: Joanthan Auxier

EAN: 9788378747291

ISBN: 978-83-7874-729-1

Ilość stron: 480

Oprawa: twarda

Data premiery: 10.05.2017

Seria: Przygody Petera Nimble’a

Wiek: +9 lat

Wydawnictwo: MAC Edukacja

Wymiary: 145×203 mm

Cena: 39,99 zł

Sophie Quire – ostatnia strażniczka książek” dostępna w dobrych księgarniach na terenie całego kraju oraz w internetowej Księgarni Edukacyjnej – www.ksiegarnia-edukacyjna.pl już od 10 maja.

 

Tagi: Grupa MAC

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.