Salon Ciekawej Książki 2017 / Same dobre zmiany!

Przegląd

 

Salon Ciekawej Książki to łódzkie święto literatury, które tradycyjnie odbywa się w II połowie listopada.

Podczas trzech dni miłośnicy czytania mają możliwość zapoznania się z nowościami rynku księgarskiego i zakupu bestsellerów – często w atrakcyjnych, promocyjnych cenach – wzięcia udziału w spotkaniach z autorami i ludźmi kultury oraz panelach dyskusyjnych dotyczących literatury.

 

W roku 2016 w Salon Ciekawej Książki był intensywnie promowany na terenie miasta i regionu, dzięki czemu odwiedziła nas rekordowa liczba zwiedzających – ok. 12 tys. osób.

W sumie na Salonie zaprezentowało się 102 wystawców (w tym 13 podwystawców), wśród których były największe wydawnictwa.

Szczególnie warte podkreślenia jest to, że zaproszenie do udziału w VI SCK przyjęły największe firmy, które działają na polskim rynku edytorskim od kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu lat.

Były to m.in.: Wydawnictwo Literackie, Grupa Foksal (Buchmann, Wilga, W.A.B.), Czytelnik, MUZA, Copernicus Center Press, In Rock Music Press, Wielka Litera, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie oraz Katolickie Wydawnictwo Jedność i W Drodze. Na SCK wróciły też: Krytyka Polityczna, LTW, Marginesy i Bosz.

 

Sukces poprzedniej spowodował, że potrzebujemy większej przestrzeni wystawienniczej z odpowiednim zapleczem technicznym.

 

Dlatego VII Salon Ciekawej Książki organizujemy w Hali EXPO-ŁÓDŹ (al. Politechniki 4).

 

Zalety nowej lokalizacji to m.in. jeden poziom przestrzeni wystawienniczej, przestronne, profesjonalnie wyposażone sale konferencyjne, a także zaplecze gastronomiczne.

Kategorie: Targi krajowe

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.