Polscy Superbohaterowie Nowa seria Wydawnictwa RM dla dzieci

Przegląd

Seria POLSCY SUPERBOHATEROWIE opowiada o niezwykłych Polkach i Polakach – ludziach mądrych i odważnych. Jak żyli i pracowali? O czym marzyli i co osiągnęli? Co im zawdzięczamy?

                             

Ilustrowane książki przybliżają postacie Polaków, którzy przyczynili się do rozsławienia Polski. W swoim życiu wykazali się nie tylko ogromną wiedzą, odwagą, ale także miłością do ojczyzny. Pierwsze dwie publikacje z serii przybliżają życie noblistki Marii Skłodowskiej-Curie oraz rotmistrza Witolda Pileckiego. Premiera książek zaplanowana jest na 5 maja 2017 r.

Publikacja poświęcona laureatce Nagrody Nobla udowadnia młodym Czytelnikom, iż ,,marzenia są po to, aby je spełniać”, natomiast tytuł związany z rotmistrzem uświadamia, jak ważna w życiu każdego człowieka jest ojczyna.

Opiekę medialną nad publikacjami sprawuje TVP ABC, czasopisma dla dzieci ,,Mały Gość Niedzielny” oraz ,,Świerszczyk”, a także portale internetowe: Miasto Dzieci, Dziecko w Warszawie oraz Czas Dzieci. Na jesieni w ramach cyklu ukaże się tytuł poświęcony marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz Danucie Siedzikównie ,,Ince”.

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.