Wiosenne premiery Jedności oraz zaproszenie na XXIII Targi Wydawców Katolickich

Przegląd

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na XXIII Targi Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach od 30.03 – 02.04. 2017 r. na Zamku Królewskim w Warszawie. Czekamy na Państwa na stoisku nr 10. Na targach zaprezentujemy najnowszą ofertę wydawniczą. Książki będzie można zakupić z atrakcyjnym targowym rabatem. Do każdego zakupu – miły upominek. Zapraszamy na organizowane podczas Targów spotkania:

30 marca (czwartek) godz. 14.00 – 15.00 spotkanie z ks. prof. dr hab. Henrykiem
Witczykiem
– biblistą, profesorem Wydziału Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, jedynym polskim członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej –  redaktorem Naczelnym Nowego Słownika Teologii Biblijnej.

31 marca (piątek) godz. 13.00-14.00 spotkanie z ks. prof. Waldemarem
Chrostowskim
– teologiem, biblistą, profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Kardynała
Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przewodniczącym Stowarzyszenia Biblistów
Polskich, członkiem Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. Autorem
ponad 2000 publikacji naukowych i popularnonaukowych.

1 kwietnia (sobota) godz. 12.00 – 13.00 Joanna Krzyżanek, autorka
poczytnych książek z cyklu „Cecylka Knedelek” podpisuje książki.

1 kwietnia (sobota) godz. 13.00 – 14.00 ks. dr Marek Dziewiecki, psycholog, pedagog, wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, autor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny psychologii, podpisuje książki.

1 kwietnia (sobota) godz. 14.00 – 15.00 Eugeniusz Wojdecki podpisuje album
Fatima. Objawienia i cuda. Wydanie jubileuszowe w 100-lecie objawień.

Zapraszam do zapoznania się z gorącymi premierami targowymi Jedności.
Pełna oferta naszych książek dostępna na stronie wydawnictwa www.jednosc.com.pl

Do zobaczenia w ten weekend w Warszawie!
Wydawnictwo JEDNOŚĆ, stoisko nr 10, Arkady Kubickiego, Zamek Królewski.

 

Teologia
 

Nowy słownik teologii biblijnej

Publikacja Nowego słownika teologii biblijnej to ważne wydarzenie w świecie polskiej biblistyki. Hasła umieszczone w dziele (kilkaset) przekazują najnowszą wiedzę naukową z zakresu teologii biblijnej, literatury i historii starożytnej. Publikację cechuje niezwykle wysoki poziom merytoryczny, co sprawia, że może ona pretendować do miana pomnika współczesnej biblistyki polskiej. Istotnym uzupełnieniem strony naukowo-literackiej słownika są piękne reprodukcje dzieł sztuki pochodzących z zasobów Muzeów Watykańskich.
więcej

 

Ekumeniczna encyklopedia świętych i wielkich postaci chrześcijaństwa

Ta bogato ilustrowana Encyklopedia przedstawia sylwetki ponad 500 chrześcijańskich świętych z całego świata, a także osób,  które wniosły wkład w przemiany społeczno-religijne swoich czasów. Prezentuje wspaniałe dzieła sztuki sakralnej dawnych i współczesnych mistrzów, zawiera komentarze przygotowane przez międzynarodowych ekspertów oraz przynosi zaskakujące informacje o znanych i mniej znanych świadkach Chrystusa. Zawiera wykazy symboli, atrybutów i patronatów oraz słownik wybranych terminów.
więcej

 

Całun.
Historia, nauka, kult

Jak to się dzieje, że to sławne Płótno nieustannie przyciąga uwagę? Jaka jest jego historia?
Niniejsza publikacja w pasjonujący sposób opowiada jej historię aż po ostatnią publiczną prezentację w 2015 roku. Oczywiście czytelnik znajdzie tu również informacje o naukowych odkryciach i kulcie, który inspirował świętych, papieży i „kustoszy” bezcennego Płótna.
więcej

 

Modlitewnik fatimski
W 100-lecie objawień

Modlitewnik ten zawiera dokładną relacje z przebiegu spotkań Matki Najświętszej z Łucją oraz Błogosławionymi Franciszkiem i Hiacyntą. Zamieściliśmy w niej ponadto wiele modlitw służących pomocą w ożywianiu ducha pokuty, o którego prosi wraz z nami i dla nas Maryja. W tego rodzaju modlitewniku nie mogło zabraknąć rozważań różańcowych – prowadzi je dla nas św. Jan Paweł II.
więcej

Jedność dla dzieci
 

Biblia.
Święta historia dla naszych dzieci

Poręczny format, przepiękna szata graficzna i najbardziej znane historie ze Starego Testamentu oraz dziejów Jezusa i początków Kościoła składają się na tę wyjątkową publikację, która zachwyci wszystkich młodych czytelników.

więcej

 

Wielkanoc

Oto historia zmartwychwstania Pana Jezusa przedstawiona w pełnych ciepła ilustracjach
i opowiedziana wierszem napisanym z myślą
o najmłodszych dzieciach. Ta urocza, niosąca radość książeczka zachęca do poznania wydarzeń sprzed prawie dwóch tysięcy lat i do wspólnego, rodzinnego przeżywania Wielkanocy. Wydanie na kartonie.

więcej…

 

Wielkanocna historia

Ta wspaniała opowieść jest jedną z najważniejszych biblijnych historii. Pokazuje drogę Pana Jezusa od wjazdu do Jerozolimy, poprzez ukrzyżowanie, aż po wstąpienie do nieba. Choć niełatwo jest opowiedzieć dzieciom o cierpieniu, przez które dokonało się zbawienie ludzi, autorkom tej książki udało się to zrobić doskonale. Pełne ciepła ilustracje i prosty tekst napisany z wielkim wyczuciem pomogą najmłodszym zrozumieć, co wydarzyło się prawie dwa tysiące lat temu i dlaczego Wielkanoc jest najważniejszym z chrześcijańskich świąt.

więcej…

Kategorie: Religia, Wydarzenia
Tagi: Jedność

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.