Tygodnik POLITYKA i Fundacja ABCXXI – nowa edycja kolekcji: „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”!

Przegląd

Kolekcja literatury dziecięcej „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” to wspólne przedsięwzięcie wydawnicze Polityki i Fundacji ABCXXI, organizatora prowadzonej już od ponad piętnastu lat kampanii czytania pod tą właśnie nazwą.

W rezultacie powstała kolekcja książki dziecięcej trzech pokoleń – dziadków, rodziców i dzieci. Wszyscy, nie tylko najmłodsi, znajdą w niej coś dla siebie.

To już druga edycja kolekcji książek dla dzieci wydana przez POLITYKĘ. Pierwsza, uruchomiona 10 lat temu i  licząca 23 tomy, okazała się ogromnym sukcesem wydawniczym. Nakład serii został całkowicie wyczerpany.

Tym razem Kolekcja liczyć będzie 15 tytułów. Wśród autorów znajdą się m. in.  Astrid Lindgren, Václav Čtrvtek, Maurice Druon, Gianni Rodari i  E.B. White. Nie zabraknie polskich tytułów. Jeden z tomów będzie wyborem wierszy 15 najwybitniejszych polskich poetów dla dzieci (m.in.: Wanda Chotomska, Joanny Papuzińskiej, Joanny Kulmowej, Michała Rusinka). Autorką okładek i części ilustracji jest Anita Głowińska.

Co dwa tygodnie, razem z POLITYKĄ, w każdą środę aż do października 2017r., do sprzedaży w sieci kiosków trafiać będą kolejne książki wchodzące w skład kolekcji – często niedostępne w księgarniach lub od lat niewznawiane. Na okładce każdego tomu znajdzie się informacja dla jakiej grupy wiekowej dana książka jest przeznaczona, tak aby rodzice mogli bez trudu dostosować lekturę do wieku i wrażliwości swego dziecka.

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.