Rusza konkurs na opowiadanie kryminalne!

Przegląd

ImageJuż po raz dziewiąty Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z Wrocławiem w tle (lub szkic takiego opowiadania). Nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 25-27 maja 2017, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017.

Podczas ośmiu poprzednich edycji nagrodzono 185 uczestników, ukazały się dwa zbiory opowiadań z warsztatów: Zaułki zbrodni (Wydawnictwo Dolnośląskie, opowiadania z lat 2009 i 2010) oraz Czas zbrodni (Wydawnictwo EMG, opowiadania z lat 2011-2014). Kilku uczestników wydało swoje powieści, między innymi Marta Guzowska (która za swoją debiutancką Ofiarę Polikseny zdobyła Nagrodę Wielkiego Kalibru), Agnieszka Krawczyk, Robert Małecki, Bartosz Szczygielski, Anna Trojan, Bartłomiej Biesiekirski, Joanna Marat, Piotr Bolc i Mateusz Lemberg. Warto zatem próbować!

Termin zgłoszeń mija 9 kwietnia 2017 roku. Spośród autorów wszystkich nadesłanych prac jury złożone z przedstawicieli Wydawnictwa EMG oraz Biura Promocji Urzędu Miasta we Wrocławiu wyłoni maksymalnie 24 osoby, które wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich. Celem warsztatów jest opracowanie zakwalifikowanych opowiadań lub szkiców opowiadań w taki sposób, by nadawały się do druku. Organizatorzy pokrywają koszty pobytu zwycięzców. Lista zakwalifikowanych uczestników zostanie podana do publicznej wiadomości na stronach Portalu Kryminalnego do 28 kwietnia 2017.

Warsztaty, podobnie jak w poprzednich latach, będą składać się z części ćwiczeniowej oraz wykładów. W tym roku zwycięzcy zostaną podzieleni na trzy grupy, każda z nich będzie pracować pod opieką jednego z trzech trenerów. Adeptów sztuki pisarskiej uczyć będą:

Katarzyna Bonda 

Joanna Opiat-Bojarska

Wojciech Chmielarz

 

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy: tutaj.

 

 

 

za portalkryminalny.pl

Kategorie: Nagrody

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.