Autor „Mojej olimpiady” w Polsce

Przegląd

Już od 30 marca do 1 kwietnia w Polsce będzie gościł Ilija Trojanow – autor niezwykle interesującej pozycji „Moja olimpiada”.

Spotkanie  pisarza z czytelnikami  planowane jest na 31.03  w bibliotece Instytutu Goethego w Warszawie

  1. Chmielna 13 A, gdz. 18.00, wstęp wolny

 

ILIJA TROJANOW

Moja olimpiada.

1 amator, 4 lata,

80 konkurencji

 

Niezwykła podróż do świata sportu

Wspaniale opowiedziana – językiem lekkim niczym ruchy szpadzisty i celnym jak cios boksera

Podczas olimpiady w 2012 roku Ilija Trojanow podjął niebanalną i niezwykle ambitną decyzję – wytrenuje się w 80 konkurencjach letnich igrzysk olimpijskich. Cel jednego z najpopularniejszych niemieckich pisarzy był prosty: osiągnąć wynik  w połowie tak dobry, jak rezultat złotego medalisty z Londynu. Kolejne cztery lata poświęcił więc na to, by na własnej skórze przekonać się, z jakim wysiłkiem wiążą się treningi prawdziwych olimpijczyków.

Książka Moja olimpiada. 1 amator, 4 lata, 80 kon-kurencji, w której Ilija Trojanow opisał swoje zmagania, to niezwykła podróż przez baseny, tory wyścigowe, boiska, hale sportowe, rzeki              i jeziora całego świata, okraszona żartobliwymi i ironicznymi rozwa-żaniami na temat ludz-kich możliwości czy relacji ciała i umysłu.

 

O autorze:

Urodził się w 1965 roku w Sofii, w 1971 jego rodzina uciekła przez Jugosławię i Włochy do Niemiec i tam uzyskała azyl polityczny. W 1972 roku przeprowadzili się ponownie, tym razem do Kenii. Tam narodziła się fascynacja Trojanowa sportem. W latach 1984‒1989 studiował prawo  i etnologię na Uniwersytecie Monachijskim.

W 1989 roku założył w Monachium wydawnictwo Kyrill & Method, dwa lata później wydawnictwo Merino. W 1998 Trojanow przeprowadził się do Bombaju. W 2003 zamieszkał w Kapsztadzie, a dziś, w czasie kiedy nie podróżuje, mieszka  w Wiedniu. Do jego najbardziej rozpoznawalnych, nagrodzonych licznymi nagrodami publikacji należą m.in. powieść Kolekcjoner światów oraz książki podróżnicze.

Tagi: Sonia Draga

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.