Wkrótce ruszą zapisy na szkolenie dla wnioskodawców Tłumaczeń Literackich

Wkrótce ruszą zapisy na szkolenie dla wnioskodawców Tłumaczeń Literackich

Przegląd

16 lutego 2017 rozpoczną się  zapisy na bezpłatne szkolenie dla wnioskodawców obszaru Tłumaczenia Literackie kierowane do wydawców, wydawnictw i tłumaczy posiadających doświadczenie w tłumaczeniach literackich oraz przygotowujących się do składania wniosków w ramach programu Kreatywna Europa.

W najbliższym naborze będzie można ubiegać się o grant do 100 000 euro. Pieniądze z dofinansowania można przeznaczyć nie tylko na tłumaczenie, ale także na marketing oraz promocję autorów i tłumaczy.

W poprzednim naborze wrocławskie wydawnictwo Format uzyskało dotację w wysokości 55 tysięcy euro na tłumaczenie, wydanie i promocję artystycznych książek dla dzieci i dorosłych. Więcej informacji można przeczytać tutaj.

Obszar Tłumaczenia Literackie proponuje dofinansowanie dla:

  • projektów tłumaczeń z jednego języka europejskiego na inny język europejski. Kwalifikowane są języki urzędowe krajów uczestniczących w Programie (Państwa członkowskie Unii Europejskiej, Islandia, Norwegia, Albania, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Macedonia, Serbia, Gruzja, Mołdawia, Ukraina i Izrael*) oraz łacina i starożytna greka;
  • utworów  obejmujących  beletrystykę (fikcja literacka) niezależnie od gatunku (powieść, opowiadanie, sztuka teatralna, poezja, komiks i utwory dla młodych czytelników).

Głównymi celami wsparcia tłumaczeń literackich są:

  • wspieranie różnorodności kulturalnej i językowej Unii Europejskiej,
  • promowanie międzynarodowego obiegu wysokiej jakości utworów literackich.

O granty mogą ubiegać się wydawcy lub wydawnictwa zarejestrowane w krajach uczestniczących w Programie, posiadające osobowość prawną od minimum 2 lat (w dniu, w którym upływa termin składania wniosków).

Gościem tegorocznej edycji szkolenia będzie Marcin Skrabka – prawnik, niezależny analityk i konsultant rynku wydawniczego właściciel  goodbooks.pl. Przez wiele lat pracował jako wydawca książek w Wolters Kluwer Polska, współtworzył wydawnictwo Książkowe Klimaty oraz  start-upy wydawniczo-technologiczne takie jak www.czeskieklimaty.pl czy też www.prawosocjalne.pl.

Na co dzień pracuje z bibliotekami i wydawcami m.in. nad  wdrażaniem nowoczesnych modeli biznesowych, optymalizacji kosztów oraz nowych technologii do rynku wydawniczego i edukacyjnego.

Szkolenie planowane jest na początku marca 2017 roku.

 

za Kreatywna Europa

Kategorie: Szkolenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.