Najpoczytniejsze e-romanse

Najpoczytniejsze e-romanse

Przegląd

Cóż bardziej inspiruje zwłaszcza kobiece marzenia niż porywające romanse? W gorącym okresie poprzedzającym Dzień Świętego Walentego wiele osób sięga po literaturę miłosną, aby tam poszukać pomysłów na spędzenie tego wyjątkowego święta i z czytnikiem w dłoni uciec od zimowej aury za oknem.

Najczęściej jest tak, że pełne pasji historie o namiętnościach targających sercami bohaterów powieści czytamy jednym tchem. Są takie, przez które mkniemy z niesamowitą prędkością, chcąc dotrzeć do szczęśliwego finału. Oczywiście nie brakuje też opowieści miłosnych, które dostają się na listy bestsellerów i zostają ulubionymi książkami rzesz czytelników.

Według danych Legimi1 absolutne rekordy bije powieść „Zanim się pojawiłeś”, której ekranizacja zdobyła Nagrodę Amerykańskiej Publiczności. Ten rzewny łamacz serc jest nie tylko najchętniej pobieranym na półkę e-bookiem, najczęściej czytaną historią miłosną, ale też jedną z trzech pozycji książkowych (a jedynym romansem), które niemal dosłownie porwą czytelnika.

Podobnym powodzeniem cieszy się inna literacka kanwa, na której oparto bijący rekordy boxoffice’owe dramat „Światło między oceanami”.

Wśród najpopularniejszych lektur nie brak także książek polskich autorów. Najnowsze propozycje niezawodnych pisarzy, Janusza L. Wiśniewskiego i Katarzyny Grocholi, znalazły się w pierwszej dziesiątce romansów „do przeczytania”. Co więcej, powieść Grocholi jest, obok amerykańskich hitów, w ścisłej czołówce przeczytanych od początku roku e-booków z oferty Legimi.

Ciekawe zestawienie tytułów prezentuje się w kategorii najszybciej czytanych książek elektronicznych. Obok tradycyjnych, często trywialnych propozycji z serii Harlequin, znalazły się kilkusetstronicowe propozycje Vi Keeland czy Brittainy C. Cherry, w których nie brakuje żaru, a czas spędzony nad czytnikiem zupełnie przestaje mieć znaczenie.

Jeśli chodzi o właścicieli czytników marki PocketBook, nie odbiegają oni od ogółu. Zaczytują się w dwóch najpopularniejszych tytułach z oferty Legimi, a do listy najszybciej czytanych książek dołączają pierwszy tom elektryzującej serii „Uwikłani”. Warto dodać, że każdy z czytelników może samodzielnie sprawdzać swoje wyniki e-czytania dzięki aplikacji Legimi dostępnej na czytnikach PocketBook Touch Lux 3.

Na Walentynki, dla miłośników romansów, dramatów oraz innego typu historii wyciskających z oczu łzy, firmy PocketBook i Legimi przygotowały konkurs, w którym nagrodami są czytniki PocketBook Touch Lux 3 Ruby Red w kolorze namiętnej czerwieni oraz pakiety abonamentowe Legimi.

 

Kategorie: Wydarzenia

Skomentuj

Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować.